Centrum pomocy
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Walidacja bazy danych w systemie mailingowym

Chcielibyśmy Ci zaproponować rozwiązanie, które zwiększy wartość Twojej bazy subskrybentów – funkcję walidacji bazy danych w systemie SARE. Dzięki temu narzędziu, będziesz mógł weryfikować jakość posiadanych adresów pod kątem jakościowym, leksykalnym i strukturalnym każdego z subskrybentów. To dodatkowo płatna funkcja, ale jej korzyści z pewnością przyniosą Ci zyski na dłuższą metę. Aby ją uruchomić, skontaktuj się ze swoim dedykowanym konsultantem lub napisz na helpdesk@sare.pl.

Przedstawiamy Ci prostą instrukcję, która pomoże Ci w optymalnym użyciu tej funkcji.

Krok 1: Tworzenie nowej grupy

Najpierw utwórz całkowicie nową grupę. To właśnie tam trafią adresy po procesie walidacji. Jak tworzyć grupę dowiesz się tutaj.

Krok 2: Przejście do sekcji Adresy

W systemie SARE, po zalogowaniu, przechodzimy do sekcji Adresy → przeglądaj wszystkie jeśli chcesz zwalidować całą bazę, albo przeglądaj grupy i wybierz interesującą Cię grupę.

Krok 3: Walidacja adresów

Wybieramy opcję „zaznacz wszystkie w całej bazie” oraz opcję „Waliduj adresy”.

Krok 4: Wybór progu jakościowego

Wybieramy próg jakościowy i grupę, którą powyżej utworzyliśmy. Zatwardzamy wybór klikając w “Tak”.

Oto wyjaśnienie progów:

  • Adresy ocenione 0-30 punktów → to adresy, które sugerujemy zablokować w bazie danych. W tej grupie znajdują się między innymi spamtrapy, rekordy na domenach tymczasowych, rekordy z listy robinsona, adresy na nieistniejących domenach, itd.
  • Adresy ocenione 30-60 pkt → adresy, do których sugerujemy wykonać wysyłki, choć część z nich może zanotować twarde zwroty (również te z tytułu nieznany użytkownik) i może być nieaktywna. W tej grupie znajdują się rekordy ocenione przez system jako prawdopodobnie istniejące.
  • Adresy ocenione 60-100 punktów → to atrakcyjne, aktywne adresy e-mail. W tej grupie znajdują się rekordy, o których w systemie były informacje dotyczące aktywności w przeciągu ostatnich 3 miesięcy.

Krok 5: Czekanie na zakończenie walidacji

Teraz musisz poczekać na powiadomienie o zakończonej walidacji. Czas procesu zależny jest od wolumenu. Na przykład, dla 100.000 adresów walidacja zajmie około 30 min.

Krok 6: Zmiana statusu adresów

Po otrzymaniu komunikatu o zakończeniu walidacji, zmień status tych adresów w utworzonej grupie na „Zablokowany”. Jak to zrobić dowiesz się tutaj.

Czy ten artykuł był pomocny?

Anna Małecka

Business Development Director

Advisor photo

Kochamy pomagać.
Naprawdę!

Nadal nie jesteś pewien, czego potrzebujesz? Zadzwoń do nas. Chętnie pomożemy, nawet jeśli nie jesteś klientem.

Porozmawiajmy