Centrum pomocy
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

SAREscript – udoskonalona personalizacja imion

SareScript: Udoskonalona Personalizacja Imion

Jako firma SARE, pragniemy dostarczać Ci narzędzi, które pozwolą Twoim wiadomościom być jeszcze bardziej spersonalizowane i dostosowane do odbiorcy. Dlatego wprowadziliśmy funkcję umożliwiającą automatyczną odmianę imion przez wszystkie przypadki gramatyczne w języku polskim. Nasza funkcja pomaga Ci zwiększyć efektywność swoich działań poprzez budowanie silniejszej relacji z odbiorcami.

Funkcjonalność i ograniczenia

Aby móc korzystać z tej funkcji, konieczne jest zapisanie pełnych imion (bez zdrobnień), w mianowniku, w jednej z cech w systemie. Należy jednak pamiętać, że nasza funkcja działa jedynie dla polskich imion. W przypadku napotkania imienia, które nie jest możliwe do poprawnej odmiany (np. błędnie zapisane, skrócone, nie polskie), pole personalizacji pozostanie puste.

Instrukcja odmiany przez przypadki

Wprowadzenie kodu odmiany imienia do wiadomości jest proste i intuicyjne. Zauważ, że po wprowadzeniu zmian nie będą one od razu widoczne w oknie edytora, ponieważ dostępny tam widok jest domyślny, nie powiązany z żadnym adresem.

Aby przetestować działanie skryptu, możesz skorzystać z opcji „Podgląd” lub „Podgląd na e-mail”. Te funkcje umożliwiają sprawdzenie jak będzie wyglądała Twoja wiadomość po dodaniu personalizacji. Pamiętaj, aby adres testowy posiadał uzupełnioną cechę z imieniem.

Proces Implementacji

Krok 1: Oznaczenie miejsca odmiany imienia

Na początku zaznacz miejsce w treści Twojej wiadomości, w którym chcesz wprowadzić odmianę imienia. Następnie przejdź do interfejsu odmiany imienia przez przypadki, klikając w ikonę SareScript, dostępną zarówno z poziomu edytora standardowego jak i edytora “drag & drop”. W edytorze “drag & drop” dodaj sekcję i wybierz SAREscript, a następnie wybierz opcję „Odmiana Imion”.

Krok 2: Wybór cechy i przypadka

Teraz wybierz z listy rozwijanej cechę, w której zapisane są imiona, oraz przypadek, w jakim chcesz je użyć. Po zaakceptowaniu wprowadzonych danych, w okienku po lewej stronie pojawi się kod SareScriptu odpowiedzialny za cały mechanizm, który po kliknięciu przycisku „Wstaw”, zostanie automatycznie wprowadzony w kod mailingu.

Jeśli potrzebujesz wstawić imię w mianowniku, skorzystaj z personalizacji prostej, która polega na wstawieniu dokładnej wartości cechy. W tym celu wybierz interesującą Cię cechę z imieniem, z listy rozwijanej „Cechy adresu” w menu edytora.

Testy

Upewnij się, że wszystko działa poprawnie, wykonując testy. Możliwość przeprowadzenia testów zapewnia Ci pewność, że Twój mailing będzie wyglądał dokładnie tak, jak tego oczekujesz.

Koniec procesu implementacji

Teraz, gdy już wiesz, jak działa nasza funkcja odmiany imion, jesteś gotowy, aby tworzyć jeszcze bardziej spersonalizowane i skuteczne wiadomości dla swoich klientów. Cieszymy się, że możemy wspierać Cię w Twoich działaniach marketingowych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Anna Małecka

Business Development Director

Advisor photo

Kochamy pomagać.
Naprawdę!

Nadal nie jesteś pewien, czego potrzebujesz? Zadzwoń do nas. Chętnie pomożemy, nawet jeśli nie jesteś klientem.

Porozmawiajmy