Centrum pomocy
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Jak zaimportować bazę adresów e-mail do programu SARE?

Program SARE oferuje łatwą możliwość importowania całej bazy adresów e-mail. Ta funkcja jest szczególnie przydatna, kiedy posiadasz własną bazę adresów stworzoną w innym programie, jak np. MS Excel, który potrafi wygenerować plik w formacie CSV lub txt. Poniżej znajduje się szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci wykonać ten proces krok po kroku. Zrozumiesz też jakie korzyści płyną z każdego z kroków.

Krok 1: Przygotowanie pliku do importu

 • Wybierz znak rozdzielający importowane pola z rozwijanej listy. Znak ten musi być taki sam, jak ten używany w bazie, którą chcesz zaimportować.
 • Następnie kliknij przycisk “przeglądaj”. W oknie dialogowym wybierz plik do importu, a następnie kliknij przycisk “otwórz”. Ścieżka do pliku pojawi się obok przycisku “przeglądaj”.
 • Pamiętaj o wyborze odpowiedniego kodowania pliku. Możesz wybrać jedno z trzech dostępnych kodowań. Wybór zależy od rodzaju kodowania pliku, który importujesz. Przykładowo, bazy tworzone w MS Excel są zazwyczaj kodowane w WINDOWS-1250.
 • Upewnij się, że struktura pliku jest poprawna. Adresy e-mail i przypisane do nich dane powinny być uporządkowane w kolumnach.

Jednakże, jeśli chcesz dodać wiele adresów e-mail bez użycia pliku, możesz wpisać je lub wkleić w pole opisane “wpisz lub wklej adresy”. Pamiętaj o zachowaniu układu kolumnowego dla wprowadzanych danych.

Żeby zakończyć pierwszy krok importowania, kliknij przycisk “importuj”.

Krok 2: Dopasowanie danych

 • Na tym etapie wyświetlą się tabele z nazwami dostępnych kolumn w systemie oraz nazwami kolumn importowanego pliku.
 • Wybierz cechy do wyeksportowania klikając na te, które Cię interesują. Po zaznaczeniu cech kliknij na “dodaj zaznaczone”.
 • Gdy wszystkie cechy są już dopasowane, kliknij na “importuj” aby przejść do następnego kroku.

Krok 3: Definiowanie zaimportowanych adresów

Na tym etapie nadajesz status, grupę oraz typ maila do zaimportowanych adresów e-mail. Możesz też zdecydować, czy importować adresy tylko do schowka, zaznaczając odpowiednią opcję. Schowek służy tylko do przeprowadzania analizy specjalnej, żaden adres nie zostanie wprowadzony do systemu.

Program SARE wykrywa również adresy, które już znajdują się w bazie. Jeżeli taki adres się pojawi, wybierz jedną z czterech opcji:

 • Zmień tylko status – zmieniony zostanie jedynie status powtarzającego się adresu e-mail
 • Nie importuj – powtarzający się adres e-mail nie zostanie zaimportowany
 • Nadpisz tylko importowane dane – do zapisanych już cech dołączone zostaną nowe
 • Nadpisz wszystkie dane (kasowanie historii) – poprzednie dane związane z powtarzającym się adresem e-mail zostaną skasowane i automatycznie nastąpi import nowych.

Przejście do ostatniego kroku wymaga kliknięcia przycisku “dalej”.

Ważne jest, aby pamiętać, że lista zaimportowanych adresów e-mail jest filtrowana przez program SARE. Jeżeli importowany adres jest na liście problematycznych adresów i jest oznaczony na czerwono, oznacza to, że zawiera błąd składni. Taki adres nie zostanie zaimportowany do systemu. Dodatkowo, adresy oznaczone jako “DUPLIKAT” zostaną zaimportowane tylko raz.

Krok 4: Podsumowanie

Na ostatnim etapie otrzymasz informacje o liczbie przetworzonych adresów e-mail i o liczbie maili, w których zmieniono status. Te informacje pomogą Ci ocenić efektywność procesu importu.

Korzystając z powyższego przewodnika, łatwo zaimportujesz swoją bazę adresów e-mail do programu SARE, skutecznie zarządzając swoimi kontaktami i poprawiając efektywność działań marketingowych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Anna Małecka

Business Development Director

Advisor photo

Kochamy pomagać.
Naprawdę!

Nadal nie jesteś pewien, czego potrzebujesz? Zadzwoń do nas. Chętnie pomożemy, nawet jeśli nie jesteś klientem.

Porozmawiajmy