Centrum pomocy
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Raportowanie kampanii mailingowych – narzędzia do monitorowania i optymalizacji

Raportowanie kampanii mailingowych

Załóżmy, że chcesz mieć pełną kontrolę nad efektami swoich kampanii e-mailingowych. Dostarczamy Ci narzędzie, które nie tylko monitoruje, ale również pomaga Ci zrozumieć, analizować i optymalizować swoje działania marketingowe. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w marketingu e-mail, czy doświadczonym profesjonalistą, zrozumiesz jak nasze rozwiązanie może pomóc Ci osiągać lepsze wyniki.

Typy kampanii i ich raporty

Nasza platforma umożliwia generowanie raportów z każdego rodzaju kampanii e-mail, które prowadzisz. Kampanie mogą być jednorazowe, cykliczne, powitalne, optymalizowane i inne. Możesz śledzić wyniki zarówno standardowych kampanii e-mail, jak i follow-upów czy e-maili transakcyjnych. Każdy typ kampanii ma swoją specyfikę, a nasze raporty są na tyle elastyczne, aby dostosować się do Twoich potrzeb.

Personalizowany okres raportowania

Wybierz okres, który Cię interesuje: od jednego miesiąca do całego roku, albo nawet dowolny przedział czasu. Twoje dane są prezentowane w sposób zrozumiały zarówno wizualnie (poprzez wykresy), jak i analitycznie (w postaci tabel).

Zarządzanie kampaniami

Dostarczamy narzędzia do grupowania Twoich wysyłek w coś, co nazywamy kampaniami. Takie podejście pozwala na generowanie łącznych statystyk dla różnych wysyłek, co jest szczególnie przydatne, jeśli są one związane z promocją jednego produktu lub jednym wydarzeniem w Twojej firmie. Aby zgrupować wysyłki w jedną kampanię, wystarczy zaznaczyć je i nacisnąć przycisk Połącz wybrane. Oczywiście, masz również możliwość wyłączania wysyłek z kampanii za pomocą przycisku Rozgrupuj wybrane.

Szczegółowy raport wysyłki

Dla każdej wysyłki generujemy szczegółowy raport, który zawiera informacje o:

 • typie wiadomości (HTML czy TXT),
 • nazwie newslettera,
 • adresie e-mail nadawcy,
 • grupie docelowej,
 • temacie wiadomości,
 • ilości wysłanych e-maili,
 • ilości zwrotów i otwarć (zarówno unikalnych, jak i wszystkich),
 • ilości osób, które zdecydowały się wypisać po tej wysyłce,
 • ilości kliknięć w linki zawarte w wiadomości (zarówno unikalnych, jak i wszystkich),
 • wartości generowanego transferu.

Podgląd i zarządzanie wskaźnikami

Zapewniamy możliwość konfigurowania wyświetlanych wskaźników w Twoich raportach. Możesz decydować, które z nich są dla Ciebie najważniejsze i ukrywać te, które nie są Ci potrzebne. Wszystko za pomocą sekcji Preferencje -> Wyświetlanie danych.

Dodatkowe analizy i zestawienia

Poza standardowymi danymi, oferujemy szereg dodatkowych analiz i zestawień, które pomogą Ci jeszcze lepiej zrozumieć efekty swoich kampanii. Możesz na przykład przeanalizować tagi z przeprowadzonych wysyłek, przebieg mailingów procentowo, liczby wysłanych e-maili i zwrotów, transferu danych, otwarć i kliknięć dzień po dniu lub godzina po godzinie. Wszystko to dostępne jest bezpośrednio pod tabelą z raportem za wybrany okres.

Export raportów

Jeżeli chcesz zabrać swoje dane ze sobą, oferujemy możliwość eksportu raportów do formatów pdf lub csv. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk, a Twój raport jest gotowy do pobrania i dalszej analizy.

Podsumowując, nasze narzędzie do raportowania kampanii e-mailingowych oferuje Ci kompleksową analizę Twoich działań marketingowych. Zapewnia Ci wszystkie informacje, które potrzebujesz, aby podjąć mądrzejsze decyzje i poprawić wyniki swojej firmy. Czy jest coś więcej, co moglibyśmy zrobić, aby pomóc Ci osiągnąć sukces? Chcielibyśmy o tym usłysze Można skorzystać z zaprojektowanych przez SARE zapytań SQL, które pozwolą na wykonanie bardziej skomplikowanych analiz. Aby je wykorzystać należy wejść tu:

Detale raportów o wysyłkach follow-up i transakcyjnych

W ramach naszego systemu, istnieje możliwość dostępu do szczegółowych informacji na temat wysyłek typu follow-up i transakcyjnych. Raporty te zawierają kolumny z nazwami takimi jak: Nazwa newslettera, grupa, ustawienia wysyłki, wysłane, zwroty, otwarcia unikalne, wypisało się, kliknięcia unikalne, unikalny CTR%, transfer i szczegóły. Zestawienia te są podobne do tych, które znajdują się w raportach wysyłek standardowych.

Podobnie jak w przypadku wysyłek standardowych, raporty zawierają takie statystyki jak: tagi, przebieg mailingów, wysłane maile i zwroty, transfer danych, otwarcia i kliknięcia dzień po dniu, otwarcia i kliknięcia godzina po godzinie. Te dane mogą być wyeksportowane do plików .csv i .pdf, co ułatwia ich analizę i wykorzystanie.

W przypadku wysyłek transakcyjnych, dostępne jest zestawienie tabelaryczne z takimi kolumnami jak: kampania, wysłane, zwroty, otwarcia unikalne, wypisało się, kliknięcia unikalne, unikalny CTR%, CTOR, szczegóły. Te zestawienia dają Ci kompleksowy obraz skuteczności Twoich kampanii transakcyjnych.

Wgląd w szczegółowe raporty dla kampanii

Szczegółowe raporty dla kampanii prezentowane są analogicznie do raportów z pojedynczych wysyłek, z kilkoma dodatkowymi elementami. W zakładce “Informacje ogólne” znajdziesz takie dane jak: numer kampanii, nazwa kampanii, data pierwszej wysyłki, prezentowany okres – okres, w którym wysyłane były wiadomości w ramach wybranej kampanii, średni rozmiar maila, łączny rozmiar, wysłanych wiadomości – liczba maili wysłanych w ramach kampanii (we wszystkich wysyłkach).

W zakładce “Statystyki czasowe” wyróżnione są na wykresach takie dane jak: przebieg mailingów (procentowo) z wyróżnieniem na kolorowo otwarć, kliknięć, wypisów, wysłane maile i zwroty oraz transfer danych. Pozostała część danych jest analogiczna do raportów z pojedynczych wysyłek.

Szczegółowe raporty dla pojedynczych wysyłek

Szczegółowe raporty zawierają precyzyjne statystyki dotyczące wybranej wysyłki, podzielone na sześć zakładek: informacje ogólne, statystyki czasowe, analiza zwrotów, informacje o odbiorcach, urządzenia odbiorców, analiza wiadomości.

Dane ze wszystkich tych zakładek można wyeksportować do pliku pdf, gdzie można również określić zakres danych do wygenerowania. W ramach takiego raportu dostępne są następujące zakładki i w nich dane:

 • Informacje ogólne: zawierają takie informacje jak numer wysyłki, nazwa newslettera, data wysyłki, kodowanie e-maila, grupy wysyłkowe, zaplanowane przez, a także szczegółowe informacje o wysyłce, wartości liczbowe i wskaźniki wysyłki.
 • Statystyki czasowe: obejmują zestawienia tabelaryczne i graficzne dotyczące otwarć i kliknięć godzina po godzinie, otwarć i kliknięć dzień po dniu oraz otwarć i kliknięć wg dni tygodni.
 • Analiza zwrotów: zawiera informacje o odnotowanych zwrotach wraz z powodami, a także wykres kołowy, na którym przedstawiony jest procentowy rozkład powodów zwrotów.
 • Informacje o odbiorcach i Urządzenia odbiorców: zawierają szczegółowe informacje takie jak statystyki domenowe, statystyki lokalizacji adresów IP, statystyki urządzeń, kategorie urządzeń, stat Informacja ta dostępna jest w sekcji Raporty -> Badania -> Spam Test. Jeżeli chcesz wygenerować raport PDF z zakładki „Raport szczegółowy”, musisz kliknąć przycisk „Generuj raport” na dole strony. Zostaniesz przekierowany na stronę z możliwością wyboru zakresu danych do wygenerowania.

Follow-up i transakcyjne raporty o wysyłkach

Nasze narzędzie oferuje możliwość otrzymania dokładnych informacji na temat wysyłek typu follow-up i transakcyjne. W przypadku tych raportów dostępne są takie kolumny jak: Nazwa newslettera, grupa, ustawienia wysyłki, wysłane, zwroty, otwarcia uniq, wypisało się klikniecia uniq, CTR uniq%, transfer, szczegóły. Takie statystyki jak tagi, przebieg mailingów, wysłane maile i zwroty, transfer danych, otwarcia i kliknięcia dzień po dniu, otwarcia i kliknięcia godzina po godzinie są również dostępne. Wszystkie te dane mogą być łatwo wyeksportowane do pliku .csv i .pdf, co ułatwia analizę i porównanie wyników.

W przypadku wysyłek transakcyjnych, dostępne jest zestawienie tabelaryczne z kolumnami takimi jak: kampania, wysłane, zwroty, otwarcia uniq, wypisało się, kliknięcia uniq, CTR uniq%, CTOR, szczegóły. To ułatwia śledzenie efektywności poszczególnych kampanii i optymalizację działań marketingowych.

Raport szczegółowy – kampanie

Raport szczegółowy dla kampanii jest prezentowany podobnie do raportów z pojedynczych wysyłek. Jest jednak kilka elementów, które się różnią. Informacje ogólne obejmują numer kampanii, nazwę kampanii, datę pierwszej wysyłki, prezentowany okres, średni rozmiar maila, łączny rozmiar oraz liczbę maili wysłanych w ramach kampanii. Dostępne są także statystyki czasowe, które dodatkowo wyróżniają na wykresach przebieg mailingów (procentowo), wysłane maile i zwroty oraz transfer danych.

Raport szczegółowy – wysyłka

Raport szczegółowy dotyczący konkretnej wysyłki zawiera sześć zakładek z informacjami: informacje ogólne, statystyki czasowe, analiza zwrotów, informacje o odbiorcach, urządzenia odbiorców, analiza wiadomości. Wszystkie te dane można wyeksportować do pliku pdf, co pozwala na precyzyjną analizę wyników. W każdej z tych kategorii można zarządzać adresami e-mail i wykonywać różne operacje, takie jak dodawanie do grupy, usuwanie z grupy, zmiana statusu, kasowanie i eksport.

W raporcie szczegółowym dostępna jest również funkcja “Mapa kliknięć”, która pokazuje, jakie obszary newslettera są najczęściej klikane. Ta funkcja jest niezwykle pomocna w optymalizacji treści i układu przyszłych wiadomości e-mail. Dodatkowo, można sprawdzić, które linki są najpopularniejsze, a nawet otagować adres URL lub SAREscript, aby lepiej śledzić interakcje użytkowników.

Raport zawiera również analizę według cech, która pozwala na weryfikację statystyk i adresów pod względem wybranej cechy. Wybierając daną cechę z listy rozwijanej, można zobaczyć tabelę i wykres z danymi. Jest to nieocenione narzędzie do odkrywania, które cechy są najbardziej skuteczne w przyciąganiu uwagi odbiorców i generowaniu kliknięć.

Kolejne zakładki, “Statystyki czasowe”, “Analiza zwrotów”, “Informacje o odbiorcach” i “Urządzenia odbiorców”, oferują dodatkowe szczegółowe informacje, które mogą pomóc w zrozumieniu, jak i kiedy odbiorcy interakcji z wiadomościami, jakie urządzenia i programy pocztowe najczęściej używają Test zgodności kreacji mailingowej z HTML. Dostęp do linków mailingowych, które są częścią mailingowej kreacji. Dostęp do zrzutów ekranu wiadomości na różnych urządzeniach pocztowych. Dostęp do oryginalnej wiadomości w formacie HTML oraz tekstowym.

W ramach takiego raportu dostępne są następujące zakładki a w nich wskazane dane:

INFORMACJE OGÓLNE

 1. Informacje systemowe
 • NR – Numer wysłki
 • Nazwa newslettera – nazwa nadana newsletterowi – nazwa pliku w folderze gotowe w module MAILING
 • Data wysyłki – data, na którą zaplanowano wysyłkę
 • Typ wiadomości – informacja czy wysłana wiadomość to e-mail w formacie HTML czy TXT
 • Grupa – grupa(y), do której mailing został wysłany

 

2. Informacje o wysyłce

 • Nadawca maila –  nadawca wysyłki, który został ustawiony w 1 kroku wysyłki, a który wyświetli się użytkownikom w skrzynce pocztowej
 • E-mail nadawcy – e-mail nadawcy wysyłki, który został ustawiony w 1 kroku wysyłki, a który wyświetli się użytkownikom w skrzynce pocztowej
 • Adres Reply-To – adres e-mail, na który można odpowiedzieć po wysyłce
 • Temat– temat wiadomości, który został ustawiony w 1 kroku wysyłki, a który wyświetli się użytkownikom w skrzynce pocztowej
 • Średni rozmiar maila
 • Łączny rozmiar
 • Użyte filtry
 • Osadzenie Grafik

3. Wartości liczbowe

 • Wysłane – liczba wszystkich maili, które zostały wysłane
 • Zwroty i zwroty % – liczba zwrotów wraz z wskaźnikiem procentowym
 • Otwarcia uniq i otwarcia uniq % – liczba maili otworzonych przez unikalnych odbiorców wraz z wskaźnikiem procentowym ORu (ORu=otwarcia unikalne/wysłane*100)
 • Otwarcia all i otwarcia all %– liczba wszystkich otwarć maili przez użytkowników wraz z wskaźnikiem procentowym OR (OR=otwarcia all/wysłane*100)
 • Otwarcie przez RSS – liczba otwarć wiadomości za pośrednictwem kanału RSS zintegrowanego z SARE; dane zostaną wyświetlone, jeżeli kanał RSS został uprzednio włączony w Preferencjach
 • Kliknięcia uniq i kliknięcia uniq % – liczba kliknięć w jakikolwiek link w wiadomości przez unikalnych odbiorców wraz z wskaźnikiem procentowym CTRu (CTRu=kliknięcia unikalne/wysłane*100)
 • Kliknięcia all i kliknięcia all % – liczba wszystkich kliknięć w linki zawarte w wiadomości przez użytkowników wraz z wskaźnikiem procentowym CTR (CTR=kliknięcia all/wysłane*100)
 • CTR REACH uniq % – kliknięcia unikalne/(wysłane – zwroty)*100
 • CTOR % – kliknięcia unikalne/otwarcia unikalne *100
 • Transfer – wartość transferu wygenerowanego podczas wysyłki
 • Szczegóły – po kliknięciu pojawiają się szczegółowe informacje dotyczące przeprowadzonej kampanii bądź pojedynczej wysyłki, zorganizowane w pięciu zakładkach (w dalszej części opisane). Aby przejść do szczegółów należy kliknąć jak na zdjęciu poniżej:

Po kliknięciu na nazwę jednej z powyższych kategorii wyświetla się okno z listą należących do niej adresów e-mail i linkiem zarządzaj adresami. Kliknięcie w link umożliwia wykonywanie operacji na adresach z danej kategorii. Dostępne są funkcje: dodawania do grupy, usuwania z grupy, zmiana statusu, kasowanie i eksport. Można również pobrać plik xml lub csv z adresami, dla których odnotowano wybrane zdarzenie.

 

Kolejnym modułem raportów na tej stronie jest Mapa kliknięć – Po kliknięciu w ikonę newslettera z palcem wskazującym – mapa kliknięć – pojawia się wybrany newsletter z informacją dotyczącą liczby kliknięć w poszczególne miejsca na całym jego obszarze. Informacja taka wyświetla się po najechaniu kursorem myszki na podlinkowany obiekt lub fragment tekstu. Aby zaprezentować wszystkie kliknięte obszary należy zaznaczyć checkbox „Wszystkie kliknięcia”
Kolejna część raportu to najpopularniejsze linki wraz z liczbą kliknięć. Tabela Najpopularniejsze adresy URL informuje użytkownika o najczęściej klikanych linkach zamieszczonych w danym newsletterze. Można także otagować adres URL bądź ScriptSpot, klikając dwukrotnie na odpowiedni wiersz w kolumnie Tagi. Otworzy się pole edycji, gdzie należy wpisać nazwę tagu, oznaczając tym samym dany link. Dla zatwierdzenia należy kliknąć przycisk „OK”. Oprócz liczby kliknięć prezentowane są wskaźniki CTR i CTOR obrazujące popularność linków. Można również zarządzać adresami, które klikały w dany link (kliknięcie w link rozwija listę) lub pobrać plik csv/xml z danymi. Poza popularnymi linkami sekcja raportów zawiera również informacje o popularnych tagach wraz z liczbą kliknięć. Cały moduł z najpopularniejszymi linkami i tagami można wyeksportować do pliku csv

Ostatnim elementem raportu w omawianej zakładce (Informacje ogólne) jest analiza według cech. Opcja ta daje możliwość weryfikacji niektórych statystyk oraz adresów pod względem danej cechy. Należy wybrać z listy rozwijanej daną cechę utworzoną w systemie, a następnie kliknąć w jedną z poniższych kategorii:

   • Wysłane
   • Zwroty
   • Otwarcia uniq
   • Kliknięcia uniq
   • Wypisało się

Po kliknięciu pojawią się dane tabelaryczne oraz wykres z prawej strony.

STATYSTYKI CZASOWE

Odrębną (drugą) zakładką raportów są Statystyki czasowe, gdzie znajdują się zestawienia tabelaryczne i graficzne dotyczące:

 • Otwarć i kliknięć godzina po godzinie
 • Otwarć i kliknięć dzień po dniu
 • Otarć i kliknięć wg dni tygodni

ANALIZA ZWROTÓW

Trzecią zakładką jest analiza zwrotów. Znajdują się w niej informacje o odnotowanych zwrotach wraz z powodami. Tabela zawiera informację o przyczynie zwrotu wraz z liczbowym oraz procentowym wskaźnikiem. Po kliknięciu w dany powód pojawia się okno z adresami, które odnotowały owy zwrot, a którymi można następnie zarządzać. Obok znajduje się również wykres kołowy, na którym przedstawiony jest rozkład procentowy powodów zwrotów.

INFORMACJE O ODBIORCACH i URZĄDZENIA ODBIORCÓW

W czwartej (Informacje o odbiorcach) i piątej (Urządzenia odbiorców) zakładce znajdują się kolejne szczegółowe informacje takie jak:

 • Statystyki domenowe – dla wiadomości wysłanych, otwartych, klikniętych, zwrotów lub wypisów (należy wybrać z listy). Ponadto istnieje możliwość rozgrupowania ogólnych domen na bardziej szczegółowe.
 • Statystyki lokalizacji adresów IP – z podziałem na kraj, region i miejscowość
 • Statystyki urządzeń – dla wiadomości otwartych i klikniętych
 • Kategorie urządzeń – dla wiadomości otwartych i klikniętych
 • Statystyki agentów pocztowych – otwarcia – informacje o agentach pocztowych i systemach operacyjnych
 • Statystyki przeglądarek – kliknięcia – informacje o przeglądarkach i systemach operacyjnych

ANALIZA WIADOMOŚCI

Uzyskana liczba punktów danej kreacji mailingowej w spam teście.

Raport szczegółowy – kampanie

Raport szczegółowy dla kampanii przedstawiony jest analogicznie do raportów z pojedynczych wysyłek. Jest tylko kilka elementów, które się różnią.

Zakładka pierwsza Informacje ogólne:

 • Numer kampanii
 • Nazwa kampanii
 • Data pierwszej wysyłki
 • Prezentowany okres – okres, w którym wysyłane były wiadomości w ramach wybranej kampanii
 • Średni rozmiar maila
 • Łączny rozmiar
 • Wysłanych wiadomości – liczba maili wysłanych w ramach kampanii (we wszystkich wysyłkach)

Pozostała część analogicznie do raportów pojedynczych wysyłek

Zakładka druga Statystyki czasowe – dodatkowo wyróżnione są tutaj na wykresach:

 • Przebieg mailingów (procentowo) z wyróżnieniem na kolorowo otwarć, kliknięć, wypisów
 • Wysłane maile i zwroty
 • Transfer danych

 

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Anna Małecka

Business Development Director

Advisor photo

Kochamy pomagać.
Naprawdę!

Nadal nie jesteś pewien, czego potrzebujesz? Zadzwoń do nas. Chętnie pomożemy, nawet jeśli nie jesteś klientem.

Porozmawiajmy