Centrum pomocy
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktualizacja szablonu mailingu – prosty edytor

Chcemy, aby korzystanie z naszego edytora było łatwe i przyjemne. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci w prosty sposób wprowadzać zmiany do treści naszych szablonów, zachowując jednocześnie ich oryginalne formatowanie.

Zmiana treści

Aby dokonać zmiany treści, po prostu wpisz lub wklej tekst w wybrane miejsce w szablonie. Pamiętaj, aby wklejać niesformatowany tekst, najlepiej skopiowany z notatnika, bez dodatkowych pustych wierszy. Jeśli chcesz zachować obecne formatowanie, możesz zaznaczyć tekst, pozostawiając pierwszą i ostatnią literę, a następnie wpisać lub wkleić nową treść.

Alternatywnie, jeśli preferujesz edycję w kodzie HTML, możesz odnaleźć wybrany fragment tekstu bezpośrednio w kodzie i dokonać zamiany na nowe treści.

W przypadku konieczności podziału tekstu na dwie linie lub utworzenia nowego akapitu, możesz skorzystać z kombinacji klawiszy Shift+Enter. W ten sposób utworzysz nową linię w edytorze, a tekst nie zostanie dodatkowo sformatowany. W kodzie HTML pojawi się natomiast znacznik przejścia do nowej linii (
). Jeśli natomiast chcesz utworzyć nowy paragraf w kodzie HTML, użyj przycisku “Enter”. Nowy paragraf zostanie utworzony za pomocą znacznika

. Taka nowo utworzona sekcja będzie wymagała osobnego ostylowania tekstu.

Zmiana formatowania tekstu

Aby sformatować wybraną część tekstu, umieść kursor w odpowiednim miejscu i wybierz odpowiedni znacznik z widocznego panelu narzędzi.

Jeśli chcesz zmienić formatowanie tylko części ciągłego tekstu, na przykład jedno słowo, które nie zostało jeszcze wyodrębnione za pomocą znacznika, zaznacz interesujący Cię fragment i przejdź do edycji stylów CSS. W oknie edycji, wybierz odpowiednie wartości, a następnie zaznacz opcję “wstaw element span w miejscu zaznaczenia” i zatwierdź zmiany.

Teraz możesz dokonywać zmian w stylu wybranej części tekstu, klikając na element span bezpośrednio z panelu narzędzi.

Zmiana grafiki

Aby dokonać zmiany grafiki, upewnij się, że odpowiednio ją przygotowujesz. Rozmiar grafiki powinien być identyczny z tym, który jest wyświetlany w mailingu. Na przykład, jeśli w szablonie znajduje się grafika o szerokości 600 pikseli, to plik grafiki również powinien mieć taką samą szerokość.

Aby wstawić lub edytować obraz, zaznacz odpowiednie miejsce w szablonie i wybierz opcję “Wstaw/Edytuj obraz”. Następnie przeglądaj pliki na swoim komputerze i wybierz grafikę, którą chcesz umieścić w szablonie. Po wybraniu odpowiedniego pliku, przejdź do zakładki “Wygląd” i dostosuj parametry stylu grafiki.

Jeśli tworzysz mailing responsywny, upewnij się, że grafika jest odpowiednio dostosowana do tego typu mailingu.

W przypadku zwykłych mailingów, uzupełnij odpowiednie rozmiary grafiki.

Czy ten artykuł był pomocny?

Anna Małecka

Business Development Director

Advisor photo

Kochamy pomagać.
Naprawdę!

Nadal nie jesteś pewien, czego potrzebujesz? Zadzwoń do nas. Chętnie pomożemy, nawet jeśli nie jesteś klientem.

Porozmawiajmy