Centrum pomocy
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Eksportowanie bazy danych w systemie mailingowym

Eksportowanie Bazy Danych: Kompleksowy Przewodnik

Cieszymy się, że zdecydowałeś się na eksport bazy danych! Niezależnie od tego, czy chcesz skopiować całą bazę, czy tylko pewne segmenty, ten przewodnik pomoże Ci łatwo przeprowadzić ten proces. Wszystko jest tu ułożone krok po kroku, bez zbędnego języka technicznego. Gotowi? Zacznijmy!

Eksport całej bazy danych

Twój pierwszy krok to przejście do menu po lewej stronie i kliknięcie na opcję Eksportuj adresy. Jeśli chcesz pobrać adresy ze wszystkimi ich cechami, wystarczy kliknąć na przycisk Wszystkie. Ale jeśli interesuje Cię tylko wybrane cechy, po prostu zaznacz je.

Teraz przewiń suwakiem w dół, aż zobaczysz drugie, puste okno. Przeciągnij tam wybrane elementy. Kiedy wszystko jest już na miejscu, wybierz kodowanie, w jakim chcesz pobrać plik. Do wyboru masz:

  • ISO-8859-2 → Kodowanie polskich znaków
  • UTF-8 → Kodowanie obejmujące wszystkie międzynarodowe znaki
  • ISO-8859-1 → Bez kodowania polskich znaków (plain ASCII)
  • WINDOWS–1250 → Kodowanie polskich znaków znane z systemu Windows

Następnie uzupełnij pole Notatki. To miejsce, które wykorzystywane jest w rejestrze zmian prowadzonym na potrzeby RODO. Tu zapiszesz informację co uległo zmianie, po co zmiana została wykonana lub kto zlecił wykonanie tej czynności. Potem kliknij w Eksportuj i gotowe!

⚠️ Pamiętaj! Aby prawidłowo obejrzeć wyeksportowaną bazę z poziomu programu MS Excel, najpierw uruchom Excela i dopiero z tego poziomu otwórz zapisaną bazę.

Eksport konkretnego zakresu adresów spełniających warunek

Chcemy, aby ten proces był równie prosty, jak eksportowanie całej bazy, więc przejdziemy przez to krok po kroku, pokazując Ci, jak to zrobić na przykładzie eksportu adresów z danej grupy. Analogicznie możemy wybrać inne warunki znajdujące się w wyszukiwarce.

  • W Menu po lewej stronie wybierz Szukaj i zaznacz interesującą Cię grupę, następnie kliknij przycisk Szukaj w prawym rogu.
  • Wyświetli się lista znalezionych adresów spełniających warunek. Teraz kliknij w przycisk znajdujący się w prawym górnym rogu: Eksportuj znalezione adresy.
  • Postępuj zgodnie z instrukcją pobierania całej bazy, którą opisaliśmy powyżej (od punktu nr. 2).

PS. Instrukcję do wyszukiwania zwrotów i zarządzania wyszukaną listą adresów znajdziesz tutaj.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był dla Ciebie pomocny! Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zawsze jesteśmy tutaj, aby pomóc. Dziękujemy, że korzystasz z naszych usług!

Czy ten artykuł był pomocny?

Anna Małecka

Business Development Director

Advisor photo

Kochamy pomagać.
Naprawdę!

Nadal nie jesteś pewien, czego potrzebujesz? Zadzwoń do nas. Chętnie pomożemy, nawet jeśli nie jesteś klientem.

Porozmawiajmy