Centrum pomocy
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Wysyłanie SMS poprzez bramkę SMS

Jeśli potrzebujesz wysłać pojedynczą wiadomość SMS, poniżej znajduje się prosty i łatwy do zrozumienia przewodnik, który pomoże Ci to zrobić. Aby zacząć, potrzebujesz przejść do menu SMS → Bramka SMS. Bądź pewien, że na Twoim koncie SMS znajdują się środki, które pozwolą na realizację tej czynności.

Aby wysłać wiadomość SMS, musisz najpierw zdefiniować nadawcę, wybierając jedną z dostępnych opcji. Następnie wprowadź treść wiadomości. Pamiętaj, że treść powinna być wprowadzona lub wklejona z notatnika i nie może zawierać znaków narodowych. System informuje Cię na bieżąco o ilości pozostałych znaków do wykorzystania w ramach jednej wiadomości SMS.

Jeśli Twój SMS ma się składać z kilku części, wybierz opcję ‘zezwalaj na wysyłkę SMSów wieloczęściowych’. Dzięki temu możesz wysłać dłuższą wiadomość SMS. Gdy już wpiszesz treść wiadomości i numer odbiorcy, kliknij przycisk ‘wyślij’.

Tworzenie nowej wiadomości SMS

Jeśli chcesz stworzyć nową wiadomość SMS, musisz najpierw przejść do menu SMS → Nowy. Upewnij się, że na Twoim koncie SMS są dostępne środki do zrealizowania tej czynności. Możesz sprawdzić to na górze strony w pozycji “Stan konta SMS”. Jeśli środki są niewystarczające, możesz doładować konto, klikając w przycisk ‘doładuj konto’.

Kiedy już masz wystarczająco środków, aby wysłać wiadomość SMS, zdefiniuj nadawcę wybierając z dostępnych opcji, a następnie wprowadź treść wiadomości. W treści możesz zastosować personalizację, na przykład umieszczając kod rabatowy. Aby to zrobić, w ramce Personalizacja znajdującej się z prawej strony kliknij odpowiednią cechę.

Gdy treść wiadomości została już wprowadzona, możesz sprawdzić, czy nie zawiera ona błędu, wysyłając SMS testowy. Po kliknięciu ‘wyślij’, zostaniesz poinformowany o koszcie realizacji tej wysyłki. Następnie wybierz grupę odbiorców, do których chcesz wysłać wiadomość.

Dla Twojej wysyłki SMS, możesz również zdefiniować filtry proste bądź zaawansowane – SAREscript. Dzięki temu możesz zawęzić grupę odbiorców na podstawie wartości wskazanej cechy lub uzależnić wysyłkę SMS od wyników wysyłki mailingowej.

Na koniec, zdefiniuj termin wysyłki, wybierając z dostępnych opcji: natychmiast – wysyłka zostanie zrealizowana natychmiast; natychmiast w tle – wysyłka zostanie zrealizowana w ciągu 60 sekund, po zaplanowaniu można wylogować się z systemu; dziś o godzinie – wysyłka zostanie zrealizowana o wskazanej godzinie; inny termin – wysyłka zostanie zrealizowana w zaplanowanym terminie.

SCORING TREŚCI: 8; SCORING PRZEPISANIA: 9;

Pamiętaj, że ten przewodnik jest zaprojektowany tak, aby pomóc Ci jak najefektywniej wykorzystać możliwości wysyłki SMS. Zawsze dbaj o zrozumiałość i klarowność swoich wiadomości, a także o dostosowanie treści do swoich odbiorców.

Czy ten artykuł był pomocny?

Anna Małecka

Business Development Director

Advisor photo

Kochamy pomagać.
Naprawdę!

Nadal nie jesteś pewien, czego potrzebujesz? Zadzwoń do nas. Chętnie pomożemy, nawet jeśli nie jesteś klientem.

Porozmawiajmy