Centrum pomocy
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Wtyczka SARE OG Tag – narzędzie do kopiowania treści z artykułów

Wtyczka SARE to narzędzie, które ułatwia kopiowanie treści z artykułów i wstawianie ich do szablonów newsletterów. Działa na podstawie popularnych tagów OG używanych na stronach internetowych. Wtyczka zapamiętuje wartości tych tagów i automatycznie uzupełnia odpowiednie miejsca w newsletterze. Po wstawieniu treści do newslettera, można je swobodnie modyfikować za pomocą Edytorów SARE. Wtyczka jest kompatybilna z przeglądarkami Firefox i Chrome.

Instalacja wtyczki – serwis dodatków

Aby zainstalować wtyczkę, należy przejść do serwisu z dodatkami do przeglądarki. W przypadku przeglądarki Firefox, serwis ten znajduje się pod adresem https://addons.mozilla.org/pl/firefox/. Link bezpośredni do wtyczki SARE OG Tag to: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/sare-og-tag/.

Jeśli korzystasz z przeglądarki Chrome, serwis dodatków dla tej przeglądarki https://chrome.google.com/webstore/category/extensions. Natomiast bezpośredni link do wtyczki to: https://chrome.google.com/webstore/detail/sare_og_tag.

Zarządzanie treścią w pamięci wtyczki

Po zainstalowaniu wtyczki, w przeglądarce pojawi się ikona wtyczki (). Klikając na nią, będziesz mieć dostęp do opcji kopiowania treści do pamięci oraz usuwania treści z pamięci. Po kliknięciu ikony, narzędzie pokaże informacje o typach pobranych tagów i adresie URL.

Aby skopiować tagi OG z aktualnie przeglądanej strony, wybierz opcję “Kopiuj tagi” (). Jeśli na stronie nie ma tagów OG, narzędzie nie wykona żadnej akcji, a pamięć wtyczki pozostanie pusta. Wtyczka będzie kopiować strony opisane tagami do pamięci. Na przykład, będąc na stronie https://www.google.pl/, wtyczka skopiuje parametry i wyświetli je w oknie narzędzia.

W oknie narzędzia możesz również skorzystać z przycisków “Wklej” () i “Usuń” () do wklejenia lub usunięcia skopiowanych danych. Dodanie kolejnej strony spowoduje pojawienie się nowej pozycji w okienku narzędzia, którą można zarządzać w ten sam sposób. Dodatkowo, opcja “Usuń wszystkie” () pozwala na wyczyszczenie pamięci wtyczki.

Przygotowanie newslettera

Skopiowane do pamięci dane z wtyczki można wykorzystać w wcześniej przygotowanej wiadomości. Samą wiadomość należy napisać w standardowym kodzie HTML i odpowiednio przygotować pola do uzupełnienia. Wstawić można różne elementy, takie jak tytuł, typ, URL, grafikę, plik audio, opis, lokalizację, nazwę serwisu czy wideo.

Ważne jest oznaczenie elementów, które mają być wypełnione treścią, za pomocą klasy “og-container” (oznaczenie w HTML: class=”og-container”). Możesz dowolnie stylizować i układać te elementy. Treść skopiowaną ze stron należy wkleić w odpowiednie pola w treści wiadomości. Na przykład, można pogrubiać, kursywować lub zmieniać rozmiar czcionki w wybranych miejscach. Grafika w wiadomości może mieć ustaloną szerokość, dzięki czemu układ wiadomości nie ulegnie zmianie.

Oto przykładowy kod HTML, który pozwala na wstawianie treści do newslettera:

Tytuł: og:title
Typ: og:type
URL: og:url
Grafika: og:image
Audio: og:audio

Opis: og:description

Przedrostek dla stron ANG: og:determiner
Info o lokalizacji: og:locale
Nazwa strony: og:site_name
Video: og:video

Przy kopiowaniu tagów najczęściej wykorzystywane są te, które znajdują się na początku listy, takie jak: og:title, og:type, og:url, og:image, og:description, og:locale, og:site_name.

Warto zapisać przygotowany szablon wiadomości i wykorzystywać go wielokrotnie.

Wstawianie treści z pamięci wtyczki

Po przygotowaniu szablonu newslettera z wykorzystaniem tagów OG, możesz przystąpić do wypełniania treścią. Aby wstawić skopiowaną treść, umieść kursor w sekcji oznaczonej klasą “og-container” i kliknij przycisk “Wklej” () w wtyczce przeglądarki. Po kliknięciu, pola wiadomości zostaną zastąpione treścią z pamięci wtyczki. Wstawiona treść zostanie automatycznie uzupełniona w kodzie HTML wiadomości.

Pamiętaj, że możesz dowolnie edytować treść zarówno za pomocą edytora wiadomości, jak i edytora kodu HTML. Należy jednak pamiętać, że rozwiązanie to nie umożliwia ponownego wstawienia treści w to samo miejsce. Raz zamieniony kod zostanie nadpisany.

Po wklejeniu treści z pamięci, możesz poddać je dodatkowej edycji, aby dostosować wygląd wiadomości do swoich potrzeb.

Czy ten artykuł był pomocny?

Anna Małecka

Business Development Director

Advisor photo

Kochamy pomagać.
Naprawdę!

Nadal nie jesteś pewien, czego potrzebujesz? Zadzwoń do nas. Chętnie pomożemy, nawet jeśli nie jesteś klientem.

Porozmawiajmy