Centrum pomocy
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Haszowanie adresów – usprawnij zarządzanie bazą adresową

Usprawnij zarządzanie swoją bazą adresową dzięki hashowaniu adresów

Wykorzystanie funkcji hashowania adresów może dać Ci nowy poziom kontrolowania Twojej bazy adresowej. Dzięki temu rozwiązaniu, możesz tworzyć unikalne identyfikatory dla każdego adresu e-mail. Kluczowe jest to, że nie musisz dzielić się rzeczywistym adresem email z partnerami. Jest to niezwykle przydatne podczas działań retargetingowych, gdzie nie możemy udostępniać bazy adresów email. Twój hash adresu daje Ci możliwość zarządzania swoją bazą, edycji cech adresu oraz planowania wysyłki e-maili, korzystając z odpowiednich funkcji.

Jak generować hash adresów

Proces generowania hashu adresu jest proste i intuicyjne dzięki funkcjom dostępnym w SARE. W sekcji ADRESY → STRUKTURA BAZY → HASH ADRESU możesz określić tzw. klucz (salt), na podstawie którego wygenerowany zostanie hash. Po zapisaniu ustawień, Twój hash zostanie stworzony. Pamiętaj jednak, że jeśli hashe były już generowane wcześniej, wprowadzenie nowej wartości klucza spowoduje ponowne generowanie hashy.

Zapis wartości do bazy

Chociaż wartość hash’a jest przechowywana w bazie, nie jest ona bezpośrednio widoczna z poziomu interfejsu systemu. Możesz jednak pobrać jej wartość tak jak dla innych cech adresu – przy użyciu funkcji get_val(). Pobraną wartość możesz dodatkowo zapisywać do dowolnej innej cechy. Oto jak to zrobić:

 • Otwórz SAREscript i wybierz jako kontekst całą bazę
 • W polu edytora wpisz poniższy skrypt, wprowadzając nazwę cechy:
  $hash=get_val('hash'); 
  set_val('moja_cecha', $hash);
  
 • Na stronie http://dev.sare.pl/sarescript/funkcje-sarescript/set_val/ znajdziesz więcej informacji na temat funkcji get_val
 • Zmień ‘moja_cecha’ na cechę, do której chcesz zapisywać informację o hashu
 • Po ustawieniu skryptu wystarczy kliknąć opcję uruchom – cecha dopisze się do każdego adresu

Wyświetlanie za pomocą SAREscript

Dzięki SAREscript możesz generować hash dla konkretnego adresu email. Ta funkcja jest szczególnie przydatna, gdy chcesz sprawdzić, czy hash zapisany w bazie i ten dynamicznie tworzony mają taką samą wartość. Można to zrobić za pomocą funkcji md5(string). Przykładowo, funkcja, która wyświetli hash dla adresu cs@sare.pl za pomocą klucza ‘123klucz’ wygląda następująco:

print(md5('123klucz'.get_val('email'));

Czy ten artykuł był pomocny?

Anna Małecka

Business Development Director

Advisor photo

Kochamy pomagać.
Naprawdę!

Nadal nie jesteś pewien, czego potrzebujesz? Zadzwoń do nas. Chętnie pomożemy, nawet jeśli nie jesteś klientem.

Porozmawiajmy