Centrum pomocy
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Tworzenie i import bazy kodów rabatowych

Twój sukces w biznesie często zależy od skuteczności kampanii promocyjnych. W SARE umożliwiamy Ci tworzenie i zarządzanie bazą dedykowanych kodów rabatowych dla Twoich subskrybentów. Ten poradnik pomoże Ci dowiedzieć się, jak poprawnie przygotować, zapisać i zaimportować taką bazę.

Przygotowanie Bazy Kodów Rabatowych

W zależności od Twoich potrzeb, kody rabatowe możemy przygotować w programie EXCEL na kilka sposobów:

  • Jeżeli posiadasz kilka kodów dla jednego odbiorcy i chcesz, aby wszystkie wyświetlały się w jednej kolumnie (np. kolumna L „kody rabatowe luty”), musisz każdy kod umieścić w osobnej kolumnie. Następnie pozostaw jedną kolumnę na wynik obliczeń. Wynik funkcji (wszystkie kody przeznaczone dla jednego odbiorcy) wprowadzany jest w kolumnie „L”.
  • Jeżeli chcesz, aby kody, które posiadasz dla jednego odbiorcy, były w osobnych cechach, wystarczy stworzyć tyle kolumn w pliku EXCEL, ile kodów jest przypisanych do danego odbiorcy.

Po przygotowaniu pliku w wyżej opisany sposób, musisz go zapisać jako CSV (rozdzielany przecinkami) i gotowy jest do zaimportowania do bazy w systemie SARE.

Tworzenie Nowej Cechy w Strukturze Bazy

Aby ustalić nową cechę, do której importowane będą dane (kody rabatowe) z pliku CSV, należy wybrać opcję ADRESY → STRUKTURA BAZY. Możesz stworzyć cechę w sekcji Ustawienia Podstawowej Struktury Bazy lub w Ustawienia Rozszerzonej Struktury Bazy, w zależności od Twoich preferencji.

Importowanie Bazy Kodów Rabatowych

Kiedy Twoja baza kodów rabatowych jest już przygotowana, możesz przystąpić do jej importowania do systemu SARE. To prosty, trzykrokowy proces:

  1. Z menu po lewej stronie wybierz ADRESY → IMPORTUJ ADRESY. Postępuj tak samo, jak przy zwykłym imporcie bazy. Wybierz odpowiedni plik i kliknij IMPORTUJ.
  2. Na tym etapie wskaż systemowi SARE, które kody ma przypisać do której cechy. Używając myszy, przeciągnij z prawego okienka cechę (zdefiniowana uprzednio w strukturze systemu SARE) do lewego okienka z cechami zaciągniętymi z importowanego pliku. Po przyporządkowaniu wszystkich informacji, kliknij DALEJ.
  3. W ostatnim kroku definiujesz ustawienia importowanej bazy: nadajesz status, wybierasz grupę, do której mają zostać zaimportowane e-maile z kodami lub tworzysz nową grupę, nadając jej nazwę/skrót/opis. Kliknij DALEJ.

Po wykonaniu tych kroków otrzymasz podsumowanie zaimportowanej bazy. Aby zweryfikować, czy kody poprawnie się dopisały do adresu e-mail, wystarczy wyszukać odpowiedni adres w ADRESY → SZUKAJ i sprawdzić w detalach adresu, czy do cechy dopisał się odpowiedni kod.

Teraz jesteś gotowy, aby wykorzystać te kody w swoich newsletterach. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w sekcji Wstawianie Kodu w Newsletterze.

Czy ten artykuł był pomocny?

Anna Małecka

Business Development Director

Advisor photo

Kochamy pomagać.
Naprawdę!

Nadal nie jesteś pewien, czego potrzebujesz? Zadzwoń do nas. Chętnie pomożemy, nawet jeśli nie jesteś klientem.

Porozmawiajmy