Centrum pomocy
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dynamiczne załączniki w systemie SARE – dopasuj dokument do odbiorcy

W Systemie SARE oferujemy Ci możliwość personalizacji wiadomości nie tylko poprzez tekst, ale również za pomocą dodawania załączników. Dzięki naszemu autorskiemu językowi SAREscript, załączniki mogą się wyświetlać odbiorcom w sposób dopasowany indywidualnie. Pragniemy zwrócić uwagę na dynamiczne załączniki – oto, jak w pełni wykorzystać ich potencjał.

Uruchamianie Dynamicznych Załączników w SARE

  • W edytorze przechodzimy do: SAREScript → dynamiczne załączniki

Wykorzystanie funkcji Dynamicznych Załączników

Funkcja dynamicznych załączników posiada kilka kluczowych aspektów, które pozwalają na pełne dopasowanie do indywidualnych potrzeb Twoich klientów:

  • Cecha – wybieramy cechę, na podstawie której ma nastąpić selekcja (np. płeć, firma).
  • Wartość – wpisujemy wartość zapisaną w danej cesze (np. cecha: faktura; wartość: tak).
  • Wybierz plik z folderu – jeśli chcesz dodać załącznik z serwera, skontaktuj się z konsultantem SARE, aby uzyskać dane do serwera sftp.
  • Wybierz folder – ścieżka do plików na serwerze. Aby wrzucić załącznik na serwer, skontaktuj się z konsultantem SARE, aby uzyskać dane do serwera sftp.
  • Wyślij plik, którego nazwa jest w cesze – wybieramy cechę, w której zapisana została nazwa pliku (załącznika), np. plik, nazwa_pliku. Pamiętaj, że nazwa pliku nie powinna przekraczać 260 znaków.
  • Jeżeli nazwa pliku nie zawiera rozszerzenia, wpisz ją poniżej – tutaj wpisujemy rozszerzenie, jeżeli nie ma go w cesze, np. pdf, jpg (bez kropki).

Przykładowe zastosowanie Dynamicznych Załączników

Poniżej znajduje się przykład funkcji pobierającej plik pdf, umieszczonego w folderze in/folder_załacznikow:

  • Gdy wartość cechy ‘Faktura’ wynosi ‘tak’, do wiadomości dodawany jest plik w rozszerzeniu .pdf (nazwa pliku jest zapisana w wartości cechy ‘Nazwa pliku’). Dzięki temu dla każdego użytkownika możemy wysłać inny plik, którego nazwa jest zaciągnięta z cechy, a rozszerzenie dopisane przez skrypt.

Wierzymy, że ten poradnik pomoże Ci w pełni wykorzystać potencjał dynamicznych załączników, tworząc wyjątkowo spersonalizowane wiadomości dla Twoich klientów. Jeśli masz pytania lub potrzebujesz dodatkowej pomocy, skontaktuj się z nami, a nasz zespół chętnie Ci pomoże.

Czy ten artykuł był pomocny?

Anna Małecka

Business Development Director

Advisor photo

Kochamy pomagać.
Naprawdę!

Nadal nie jesteś pewien, czego potrzebujesz? Zadzwoń do nas. Chętnie pomożemy, nawet jeśli nie jesteś klientem.

Porozmawiajmy