Centrum pomocy
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Twój przewodnik do skutecznego korzystania z komunikatów subskrypcji

Witaj w świecie komunikatów subskrypcji, które są integralną częścią naszych scenariuszy akcji. Wykorzystując je, masz możliwość interakcji z internautami w różnych sytuacjach, np. po zapisaniu się na stronie www, potwierdzeniu e-maila, czy automatycznym wypisaniu z poziomu maila. Zajrzyj do sekcji “Preferencje” (symbol koła zębate) w prawym górnym rogu naszego systemu, aby zobaczyć jak wykorzystać te funkcje.

Dodawanie nowych komunikatów

W SARE oferujemy standardowe komunikaty, które możesz dostosować do swoich preferencji oraz potrzeb różnych interfejsów (np. angielskiej wersji Twojej strony). Do dodania nowego komunikatu, po prostu wybierz odpowiedni typ komunikatu z listy na górze strony i kliknij “DODAJ”. Możesz stworzyć komunikaty w formacie tekstowym (txt), HTML lub przekierowanie.

  • Mail administracyjny – TXT: Utwórz i dostosuj treść maila, określ temat e-maila lub tytuł strony www, wybierz kodowanie i opisz komunikat dla własnej wygody.
  • HTML/TXT: Możesz stworzyć stronę lub e-mail w wersji HTML, lub maila tekstowego, podając tytuł, opis, wybierając kodowanie i wprowadzając treść komunikatu.
  • Przekierowanie: Podaj URL do strony “poza” SARE, do której ma nastąpić przekierowanie, oraz opisz komunikat dla własnej wygody.

Projektowanie komunikatu w edytorze Drag & Drop

Chcesz szybko i efektywnie stworzyć atrakcyjny komunikat subskrypcji? Nasz intuicyjny edytor Drag & Drop pozwoli Ci to zrobić w mgnieniu oka. Po zaprojektowaniu i zapisaniu komunikatu, przenieś go do sekcji Mailing→Robocze. Pamiętaj o dodaniu dynamicznych elementów jak np. %confirm_link% czy %email%. Aby przenieść kreację do komunikatów, kliknij ikonę poniżej:

[IKONA]

Komunikat otrzyma numer MExxxx, który pozwoli Ci łatwo połączyć go z konkretnym zdarzeniem. Teraz możesz zmapować komunikat pod konkretny scenariusz subskrypcji. Chcesz wiedzieć więcej o tworzeniu scenariuszy subskrypcji? Kliknij tutaj.

Rodzaje komunikatów

Wszystkie zdefiniowane obiekty wyświetlane są w tabeli. W SARE oferujemy trzy rodzaje komunikatów, które stanowią składnik scenariuszy subskrypcji:

  • Mail administracyjny TXT: Najczęściej jest to mail z prośbą o potwierdzenie dopisania się do bazy (mail weryfikacyjny).
  • HTML/TXT: Dowolna strona HTML lub e-mail (w wersji HTML lub TXT), np. aktualny newsletter.
  • Przekierowanie: Adres URL do strony “poza” SARE.

Opis kolumn:

Identyfikator komunikatu: Unikalny identyfikator komunikatu, pierwsze dwie litery oznaczają rodzaj komunikatu, zaś trzy kolejne cyfry to numer komunikatu.
Tytuł komunikatu: Temat e-maila lub tytuł strony www.
Opis komunikatu: Objaśnienie lub komentarz wskazujący, co dany komunikat zawiera, np. w skrócie użytkownik opisuje, jaka jest treść maila czy newslettera.
Typ komunikatu: Informacja, czy jest to komunikat HTML, czy TXT.
Ostatnia modyfikacja komunikatu: Data ostatniej zmiany w komunikacie.
Scenariusz: Informacja o scenariuszu, do którego przypisany jest komunikat – jeden komunikat może być przypisany do kilku scenariuszy.
Kodowanie podczas wysyłania: Rodzaj kodowania, jaki użytkownik wybrał do obsługi komunikatu (istotne jedynie jeżeli obiekt będzie wysyłany jako e-mail).
Edytuj komunikat: Możliwość dokonywania zmian w istniejących komunikatach.

Czy ten artykuł był pomocny?

Anna Małecka

Business Development Director

Advisor photo

Kochamy pomagać.
Naprawdę!

Nadal nie jesteś pewien, czego potrzebujesz? Zadzwoń do nas. Chętnie pomożemy, nawet jeśli nie jesteś klientem.

Porozmawiajmy