Centrum pomocy
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

SMTP w systemie SARE – skuteczna komunikacja emailowa

Czy kiedykolwiek marzyłeś o zarządzaniu swoimi kampaniami emailowymi bezpośrednio z twojego ulubionego programu pocztowego? Jeżeli tak, to nasza unikalna funkcja SMTP w systemie SARE to odpowiedź na twoje potrzeby.

SMTP to klucz do wygodnej i sprawniejszej komunikacji emailowej. Umożliwia realizację kampanii mailingowych bezpośrednio z takich programów pocztowych jak Outlook, Thunderbird czy Windows Live Mail. Nie musisz już logować się do naszego systemu za każdym razem, gdy chcesz przeprowadzić wysyłkę. Co więcej, SMTP oferuje możliwość wysyłki do grupy adresów zapisanych w systemie SARE lub na pojedynczy adres e-mail, który możesz wpisać ręcznie w polu adresata w swoim programie pocztowym.

Jak skonfigurować SMTP w systemie SARE?

Aktywacja funkcji SMTP wymaga dwuetapowej konfiguracji, ale to naprawdę proste. Chętnie Ci to pokażemy.

  • W pierwszej kolejności, musisz dodać nowego użytkownika. Wybierz Preferencje → SMTP, wprowadź nazwę i hasło, wskazujesz interfejs oraz grupę, do której będą zapisywane adresy odbiorców (w przypadku wysyłki do pojedynczych adresów).
  • Podczas konfiguracji zaznaczamy opcję weryfikacji. Dzięki temu, przed realizacją mailingu, twój program pocztowy poprosi Cię o wprowadzenie kodu weryfikującego. Bezpieczeństwo przede wszystkim!
  • Całą procedurę przeprowadzisz szybko i sprawnie dzięki naszej dokładnej instrukcji konfiguracji użytkownika SMTP, którą otrzymasz od naszego konsultanta.

Ustawienia w programie pocztowym

Zależnie od programu pocztowego, który preferujesz, udostępniamy Ci instrukcje do pobrania:

Jak przeprowadzić wysyłkę przy użyciu SMTP?

Sprawdziliśmy, jak łatwo możesz skonfigurować SMTP, teraz zobaczmy, jak z niego korzystać:

  • Jeśli chcesz przeprowadzić wysyłkę do grupy/grup zapisanych w systemie SARE, musisz edytować i zapisać SAREscript, dostępny u twojego konsultanta. W preferencjach zostanie wygenerowany adres email. Wystarczy wpisać wygenerowany adres email w polu adresata, a system zacznie realizować wysyłkę.
  • Wysyłka do pojedynczego adresata jest jeszcze prostsza – wystarczy oznaczyć użytkownika SMTP jako nadawcę. W ten sposób wysłany email nie będzie zapisywany po stronie SARE (linki nie będą śledzone).

Łatwo jest też śledzić efekty swoich wysyłek. Raporty dotyczące maili wysyłanych przez SMTP są widoczne w zakładce Raporty → Maile transakcyjne. Te raporty dostarczają informacji o podstawowych statystykach kampanii oraz statystykach domenowych. Dzięki nim masz pełną kontrolę nad swoją komunikacją emailową.

Więcej informacji znajduje się na naszej stronie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Anna Małecka

Business Development Director

Advisor photo

Kochamy pomagać.
Naprawdę!

Nadal nie jesteś pewien, czego potrzebujesz? Zadzwoń do nas. Chętnie pomożemy, nawet jeśli nie jesteś klientem.

Porozmawiajmy