Konfiguracja konta SAREpush

Logowanie do panelu SAREpush

Aby uruchomić usługę SAREpush, należy skontaktować się z Konsultantem lub wysłać maila na adres cs@sare.pl. Po ustaleniu szczegółów, usługa zostanie aktywowana.

  1. W celu zalogowania do panelu SAREpush, należy zalogować się na swoje konto SAREsystem za pomocą posiadanych danych.
  2. Wchodzimy do zakładki Zaawansowane i wybieramy pozycję SAREpush

Konfiguracja strony www w panelu SAREpush

Po zalogowaniu do panelu, system automatycznie wyświetla stronę do konfiguracji strony www na której chcemy stosować komunikację push. Aby ją skonfigurować należy:

  1. wpisać adres strony www (1) oraz wgrać logo (2) – upload pliku z logiem jest opcjonalny i następuje bezpośrednio z dysku komputera. Po umieszczeniu tych elementów, klikamy w button „Dodaj stronę” (3)
  2. Kolejnym krokiem integracji jest wpięcie kodów śledzących na stronę oraz wgranie pliku service worker do jej katalogu. System automatycznie generuje kod, który można skopiować do schowka (1). Poniżej można pobrać również plik Service Worker (2), który należy wgrać do głównego katalogu Twojej strony. Plik powinien być publicznie dostępny pod adresem https:/nazwadomeny/sarepush-worker.js.
  3. Jeśli nie zarządzamy stroną samodzielnie, dane można przesłać do programisty korzystając z odpowiedniego przycisku (3) – w pojawiającym się okienku wystarczy uzupełnić adres e-mail, na jaki mają trafić pliki.
    UWAGA! Konto można połączyć również za pomocą Google Managera – instrukcja znajduje się w dokumentacji pod tym linkiem.
  4. Po umieszczeniu informacji w kodzie oraz wgraniu pliku, należy użyć przycisku Sprawdź integrację (4) – jeśli dane są umieszczone poprawnie, pojawi się informacja, że oba wymienione wyżej elementy są zintegrowane.