Eksport bazy

Postępuj zgodnie, z poniżą instrukcją, aby rozpocząć eksport odpowiadający Twoim potrzebom: całej bazy lub adresów spełniających określone warunki.

 

Eksport całej bazy

 1. W Menu znajdującym się po lewej stronie wchodzisz w Eksportuj adresy.
 2. Jeśli chcesz pobrać adresy ze wszystkimi cechami, które posiadasz w bazie, kliknij przycisk Wszystkie. Jeśli interesują Cię tylko wybrane cechy, to zaznaczasz je poprzez kliknięcie.
 3. Następnie zjeżdżasz suwakiem niżej i gdy już masz widoczne na ekranie drugie, ale puste okienko, to przeciągasz kursorem wybrane przez Ciebie elementy.
 4. Kiedy wybrane cechy masz już w drugim oknie, wybierz rodzaj kodowania, w jakim chcesz pobrać plik.Masz do wyboru cztery rodzaje kodowania:ISO-8859-2 – kodowanie polskich znaków
  UTF-8 – kodowanie obejmujące wszystkie międzynarodowe znaki
  ISO-8859-1 – bez kodowania polskich znaków (plain ASCII)
  WINDOWS–1250 – kodowanie polskich znaków znane z systemu Windows
 5. Uzupełnij pole Notatki, które wykorzystywane jest w rejestrze zmian prowadzonym na potrzeby RODO.
  Edytując dane osobowe subskrybenta, zapisana zostanie również notatka. Jej treść jest widoczna w rejestrze oraz na karcie adresu. Pole może zawierać np. informację co uległo zmianie, po co zmiana została wykonana lub kto zlecał wykonanie tej czynności.
  Notatka na potrzeby RODO
 6. Klikamy w Eksportuj i voilà

 

UWAGA! Aby prawidłowo obejrzeć wyeksportowaną bazę z poziomu programu MS Excel, należy najpierw uruchomić Excela i dopiero z tego poziomu otworzyć zapisaną bazę.

Eksport konkretnego zakresu adresów spełniających warunek

Posłużymy się przykładem eksportu adresów z danej grupy. Analogicznie możemy wybrać inne warunki znajdujące się w wyszukiwarce.

a. Z Menu po lewej stronie wybierz Szukaj i zaznacz interesującą Cię grupę, następnie należy kliknąć przycisk Szukaj w prawym rogu.

b. Wyświetli się lista znalezionych adresów spełniających warunek, klikamy w przycisk znajdujący się w prawym górnym rogu Eksportuj znalezione adresy.

c. Postępujemy zgodnie z instrukcją pobierania całej bazy opisaną na samym początku (od punktu nr. 2).

PS. Instrukcję do wyszukiwania zwrotów i zarządzania wyszukaną listą adresów znajdziecie tutaj : link