Cecha typu zgoda

System SARE posiada mechanizm pozwalający na zbieranie dodatkowych zgód odbiorców. Rozwiązanie w połączeniu z standardowym formularzem zapisu do bazy umożliwia tworzenie pól typu checkbox gdzie po zaznaczeniu danego pola, do systemu zapisuje się data zdarzenia i adres IP wypełniającego. Dzięki temu możliwe jest przechowywanie różnego typu zgód odbiorców. Dodatkowo cecha typu zgoda jest zabezpieczona przed edycją – może być ustawiona jedynie za pomocą formularzy zapisu do bazy.

Tworzenie nowej cechy

Cecha typu zgoda, tworzona jest podobnie jak inne cechy rozszerzone. Aby dodać tego typu pole, należy przejść w menu Adresy–>struktura bazy. W sekcji „Dodaj nową cechę” należy podać nazwę oraz wybrać typ cechy „zgoda”. Cecha zostanie dodana po kliknięciu w przycisk „Dodaj nową cechę”

Dodaj cechę zgoda

Wykorzystanie cechy w formularzu

Cecha typu zgoda może zostać wykorzystana podczas tworzenia formularza subskrypcji. Pole dodawane jest podobnie jak inne cechy, z tą różnicą że system automatycznie zmienia typ pola na checkbox. Z innym typem pola, cecha nie zadziała.

formularz - dodanie cechy

 

Podgląd danych zapisanych do systemu

Wypełniając formularz z cechą typu zgoda, wartość cechy automatycznie uzupełni się o datę zdarzenia oraz adres IP. Po stronie systemu pod polem cechy, kryją się dwie osobne cechy.

Dane zapisane do cechy typu zgoda

 Jak możemy Ci pomóc?