Wszystkie wpisy
Magdalena Niedobecka

Magdalena Niedobecka

Jak połączyć kanał e-mail z SMSem?

Jednym z ciekawszych połączeń i jednocześnie najpopularniejszych jest powiązanie kampanii e-mail marketingowych z kampaniami SMSowymi, które sprawdzają się doskonale w przekazywaniu krótkich informacji. Zaletą SMS jest dotarcie do odbiorcy natychmiast, co może być bardzo przydatne w wykorzystaniu w pewnego rodzaju kampanii reklamowych, gdzie liczy się czas dotarcia.
Należy też pamiętać, że kampanie SMS obok e-mail marketingu to jedne z najbardziej skutecznych działań wspierających sprzedaż. Integracja jest prosta i wykorzystując oba rozwiązania umożliwia przeprowadzenie kampanii reklamowych na znacznie szerszą skalę. Warunkiem jest oczywiście posiadanie zarówno numeru telefonu odbiorcy, jak i adresu e-mail.

Przykłady połączonych kampanii:

Co jest zauważalne przy połączeniu tych dwóch kanałów, e-mail i SMS, to fakt, że nie konkurują one ze sobą lecz uzupełniają się, wyraźnie podnosząc skuteczność kampanii. Należy pamiętać, że SMS jest jedną z możliwych form komunikacji. Są również dostępne wiadomości multimedialne MMS czy VMS jako wiadomości głosowe. Możliwość zastosowania różnych form poprawia skuteczność dotarcia i efekty naszych działań. Należy pamiętać o odpowiednim doborze przekazu w zależności od przyjętej formy, kanału i ewentualnych zwrotnych działań użytkownika.
Umiejętne wykorzystanie i połączenie tych kanałów powinno przynieść zadowalające efekty dla niejednej realizowanej kampanii.
[:]

Poprzedni

Planowanie kampanii do baz wewnętrznych bywa jak granie symfonii

Następny

Nowa odsłona strony internetowej SARE