Wszystkie wpisy

Martyna Witosz

Pakiet Bezpieczeństwa SAREsystem – bezpieczny e-mail marketing

Pakiet Bezpieczeństwa SAREsystem

Spis treści

Bezpieczeństwo wszelkich działań w sieci, przechowywanie danych, bezproblemowe wysyłanie i odbieranie wiadomości, to działania, które powinny być ważne zarówno dla Ciebie samego, jak i dla Twoich klientów docelowych. Powierzając swoje dane, konsument daje Ci wielki kredyt zaufania, aby go nie zawieść, warto postawić na pewne zabezpieczenia. Sprawdź, co dokładnie oferuje Pakiet Bezpieczeństwa SAREsystem!

 

Pakiet Bezpieczeństwa SAREsystem – dedykowana infrastruktura wysyłkowa

 

Dedykowane serwery wysyłkowe to podstawa bezpiecznych działań e-mail marketingowych. Ich skuteczność i niezawodność przekłada się na lepsze wyniki prowadzonych kampanii. Wiadomości wysyłane z dedykowanego serwera, z którego korzysta tylko jeden nadawca, mają również większą szansę trafić do odpowiednich zakładek w skrzynkach pocztowych odbiorców.

Warto też dodać, że dedykowane serwery są lepszym rozwiązaniem od serwerów współdzielonych, z których korzysta kilku nadawców jednocześnie. Masz wtedy pewność, że Twoja reputacja nie jest narażona na działania innych nadawców, np. przez przypadkowe wysłanie treści SPAM. Wybierając dedykowany serwer, unikniesz również niepotrzebnych opóźnień w wysyłanych wiadomościach, wynikających ze zbyt dużej liczby nadawanych wysyłek w tym samym czasie przez inne osoby, korzystające z tego samego serwera.


Plusy korzystania z dedykowanego serwera wysyłkowego w SAREsystem?
  • Możliwość samodzielnego zbudowania reputacji bezpiecznego nadawcy od 0.
  • Zminimalizowane ryzyko “kolejkowania” – kolejkowanie obejmuje tylko zaplanowane przez Ciebie samego wysyłki.
  • Większe możliwości w komunikacji z dostawcami poczty tj. Onet, Wp, Interia.

Na reputację dedykowanego serwera wpływa również wdrożenie przez zespół SAREsystem takich standardów jak DKIM, SPF i DMARC. Te zabezpieczenia wpływają na jeszcze skuteczniejsze uwierzytelnienie nadawcy i zmniejszają szansę zakwalifikowania Twoich wiadomości do folderu SPAM. Jak dokładnie działają?

DKIM – w trakcie wysyłania wiadomości w nagłówku maila zostaje umieszczony zaszyfrowany klucz, który później w oparciu o system nazw domenowych (DNS) jest weryfikowany przez serwer odbiorczy. Jeśli dane są dobrze rozszyfrowane, adresat otrzymuje wiadomość. Ważne jednak jest to, aby klucz, dzięki któremu następuje otwarcie wiadomości, znał tylko nadawca. 

Rekord SPF – jest to kolejne zabezpieczenie przed podszywaniem się pod adresy nadawcze. Działanie rekordu SPF polega na sprawdzeniu przez serwer odbiorczy, czy nadawca jest uprawniony do korzystania z danej domeny.

DMARC – jest to potwierdzenie domeny nadawczej za pomocą DKIM i SPF (oba te zabezpieczenia muszą być aktywne). Nadawca, posiadający własną domeną, może określić, co stanie się z jego mailem (czy zostanie odrzucony, czy poddany kwarantannie) w momencie, gdy zostanie nieprawidłowo zwalidowany przez serwer odbiorczy.


Jeśli zdecydujesz się na własny serwer wysyłkowy, warto również wprowadzić wtedy własną domenę wysyłkową. Dlaczego? Oddelegowanie domeny zwiększa wiarygodność nadawcy wśród jego klientów. Ponadto buduje to niezależną opinię Twojej kampanii w ramach serwerów odbiorczych oraz wpływa na reputację.Cyfrowy podpis – certyfikat s/mime

 

Pakiet Bezpieczeństwa SAREsystem oferuje również kupno certyfikatu s/mime, dzięki któremu wiadomość oraz jej załączniki są automatycznie szyfrowane i podpisane. Nadawca, który używa takiego podpisu, daje gwarancję odbiorcy, że wysyłka nie jest zmodyfikowana ani sfałszowana. W przypadku, gdy osoba niepowołana zdoła przechwycić email, to bez znajomości klucza prywatnego treść wiadomości nie będzie dla niego dostępna. Ten cyfrowy podpis w wiadomościach e-mail zwiększa zaufanie wśród odbiorców i chroni przed atakami podszywania się pod nadawcę.

 

Działanie to jest dobrym rozwiązaniem szczególnie do ochrony korespondencji bankowej, czy ubezpieczeniowej, które najczęściej są narażone na ataki pishingowe. 

 

PodsumowanieWśród większości marketerów niestety panuje złudne przekonanie, że przycisk „wyślij” zawsze doprowadzi wysyłaną wiadomość do odbiorcy, a tym samym osiągniemy wcześniej postawione cele w danej kampanii. Problemów jednak podczas realizacji wysyłki może pojawić się wiele… Zaczynając od opóźnień, wynikających z “zakolejkowania” się Twojej wiadomości, przez trafienie do folderu SPAM, a kończąc na kradzieży danych. Jak temu zapobiec? Wykorzystajmy takie zabezpieczenia jak: dedykowany serwer wysyłkowy, własną domenę wysyłkową, czy certyfikat s/mime. Wszystkie te działania poprawią Twoją reputację wśród odbiorców. Ponadto zwiększą wyniki OR i CTR wysyłki, a także zmniejszą prawdopodobieństwo trafienia wiadomości do SPAMU. 


Masz pytania, dotyczące Pakietu Bezpieczeństwa w SAREsystem? Napisz do nas, a nasz zespół IT dostosuje dedykowaną infrastrukturę do Twoich oczekiwań.
>> kontakt@sare.pl

 

 

 

wysyłka zaproszeń
Poprzedni

Zapisz się automatycznie do kalendarza klienta — wysyłka zaproszeń w systemie SARE

Następny

Automatyzacja e-mail marketingu – wiadomości follow up

Follow up