Wszystkie wpisy
SAREteam

SAREteam

Sklep internetowy cz. III – MARKETING AUTOMATION A POZYSKIWANIE KLIENTA

Sklep internetowy cz. III - MARKETING AUTOMATION A POZYSKIWANIE KLIENTA

Spis treści

W poprzednich częściach wskazaliśmy na podstawowe kroki w zakładaniu sklepu internetowego. Wszystko gotowe do sprzedaży? Rodzina i znajomi już odwiedzili naszą stronę? Zastanówmy się więc, jak z pomocą marketing automation pozyskać nowych zainteresowanych.

E-MAIL MARKETING WCIĄŻ NA CZASIE

W czasach mediów społecznościowych aż trudno w to uwierzyć, ale e-mail marketing jest 40 razy skuteczniejszy od kampanii prowadzonych na Facebooku i Twitterze¹. Jednocześnie bez narzędzi marketingu automatycznego wskaźnik ten nie byłby tak wysoki. Systemy takie jak SARE pozwalają na odpowiednią segmentację baz danych. A to dzięki temu trafiamy do szerokiej grupy odbiorców ze spersonalizowaną ofertą. Konsumenci przykładają wielką wagę do treści wiadomości, co nie pozostaje bez znaczenia dla wyników sprzedażowych. A czy jest coś, co bardziej niż tytuł maila skłania do otworzenia wiadomości? Dlatego w tym zakresie również warto zaufać ekspertom związanym z marketingiem automatycznym, którzy przygotują naszą kampanię kompleksowo.

CONTENT MARKETING

Marketing automatyczny jest bardzo pomocny w dotarciu do klienta. Ale też nie zastąpi wartościowych treści na stronie naszego sklepu. Wśród kilku rzeczy, które zniechęcają potencjalnego klienta, pojawia się niskiej jakości tekst, na jaki trafia. Dobry content buduje wizerunek naszej marki. Prócz samej nazwy sklepu – jest wizytówką naszego biznesu. Warto udostępniać w mediach społecznościowych czy na blogu ciekawe materiały o naszej działalności. Zbliżamy się wtedy do użytkownika, nie tracąc pozycji eksperta. A kiedy klient zaprzyjaźni się już z naszą marką, łatwiej dotrzemy do niego dzięki marketing automation.

Dobry content marketing to sześć razy wyższy współczynnik konwersji²

MARKETING AUTOMATION W ŚWIECIE RABATÓW I ZNIŻEK

Co zachęca użytkownika bardziej od rabatu dla nowego klienta? Większa część zainteresowanych przyjrzy się takiej ofercie. Jednak najpierw zaplanujmy dobrze, na jaką promocję możemy sobie pozwolić. Kiedy sprecyzujemy już pomysł, przejdźmy do działania! Rabaty możemy oferować w przeróżnej formie. Propozycja może być wynikiem określonych ruchów użytkownika na naszej stronie. Marketing automatyczny zapisze działania potencjalnego klienta i w odpowiednim momencie wystosuje komunikat zapraszający do skorzystania z unikatowej promocji.

Omnichannel pozwala dotrzeć do użytkownika różnymi drogami komunikacji. Może to być e-mail marketing czy też odpowiednio skonfigurowane okienko web push. Możemy także zaplanować całą kampanię display dla potencjalnych klientów. To świetny sposób, by zaprosić ich na naszą stronę. Kuszenie rabatami musi mieć jednak realne odzwierciedlenie w koszyku klienta. Łatwo się zorientować, które oferty tylko udają okazje. A to najgorsze posunięcie dla nowego biznesu. Taki klient nie tylko nie powróci już na naszą stronę, ale może postarać się o to, by zniechęcić do tego innych. Więc jeśli rabaty, to tylko prawdziwe! Wtedy na pewno przełożą się na liczbę nowych klientów. Nie warto zwlekać. Wypróbuj konto demo systemu SARE i przetestuj skuteczność narzędzi marketingu automatycznego w swoim sklepie internetowym.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami:
kontakt@sare.pl

¹https://www.mckinsey.com/business-functions/marketing-and-sales/our-insights/why-marketers-should-keep-sending-you-emails
²https://contentmarketinginstitute.com/2015/03/buy-in-conversation-content-marketing/

 

grafika_sklep_internetowy2
Poprzedni

Sklep internetowy cz. II – HOSTING

Następny

Skuteczna segmentacja bazy danych

segmentacja baz danych ilustracja