Wszystkie wpisy
SAREteam

SAREteam

Sklep internetowy cz. II – HOSTING

grafika_sklep_internetowy2

Spis treści

Ostatnio zebraliśmy podstawowe informacje o zakładaniu sklepu internetowego. Wiemy już, dlaczego rynek e-commerce rozwija się tak prężnie. I że warto w niego zainwestować. Sprzedaż internetowa to przyszłość handlu. Ale przy każdym biznesie warto zadbać o solidne fundamenty. W sklepie internetowym jest to odpowiednio dobrany hosting.

Hosting to udostępnianie miejsca i zasobów internetowych na serwerze.

HOSTING TWOJEGO SKLEPU INTERNETOWEGO

Kiedy mamy już za sobą pierwsze kroki, kolejnym etapem przygotowań do otwarcia sklepu internetowego jest analiza wymiaru technicznego tego przedsięwzięcia. Na rynku e-commerce znajdziemy wiele firm specjalizujących się w hostingu. By nasza strona internetowa działała bez zarzutu, warto wybierać z głową. Zdecydujmy się więc na hosting, który najlepiej dopasuje się do naszego biznesu. Wskazówka: nie kierujmy się jedynie ceną. Podejdźmy do tego zakupu kompleksowo.

WYBÓR OFERTY ATRAKCYJNEJ CENOWO

Oczywiście jesteśmy wrażliwi na promocje i okazyjne oferty. Ale warto poznać pełną ofertę firmy hostingowej, by uniknąć pułapek. Na rynku znajdziemy także oferty darmowych hostingów. Lecz przy sklepie internetowym nie warto sięgać po takie rozwiązanie. Wysoka awaryjność, problemy z wyświetlaniem się strony czy powolne ładowanie to czynniki, które na pewno nie wpłyną dobrze na konwersję na naszej stronie.

HOSTING – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

  1. Gwarantowany uptime – czyli czas nieprzerwanego działania i dostępu. Obecnie na rynku e-commerce nie może on być niższy niż 99%! Gdzie znajdziemy opinie dotyczące awaryjności usługodawcy? Oczywiście w sieci. Zapoznanie się z nimi to złota zasada przed wyborem hostingu.
  2. Transfer – ten współczynnik powinien być zależny od tego, jak bardzo rozwinięta jest już nasza firma. Jeśli są to dopiero początki, możemy zdecydować się na mniejszy transfer i z biegiem czasu go zwiększyć. Upewnijmy się przedtem, czy wybrana przez nas firma hostingowa udostępnia taką opcję.
  3. Backup – czyli kopiowanie danych z serwerów w celu ich odzyskania w przypadku uszkodzenia. Dowiedzmy się, jak często i w jaki sposób firma hostingowa wykonuje backupy. Zapewni to bezpieczeństwo naszym danym.
  4. Pomoc techniczna – tak, tak: wszyscy marzymy o bezawaryjnym prowadzeniu biznesu. Ale czy przezorność nie popłaca? Warto przed ostatecznym wyborem firmy hostingowej przetestować jej kanały komunikacji i szybkość udzielania odpowiedzi. Oszczędzi nam to wielu nerwów w przyszłości.
  5. Technologia – połączenie PHP (obecnie minimalna wersja to 7.1) oraz MySQL daje fantastyczne możliwości tworzenia zaawansowanych witryn sklepów internetowych. Pozwala to na łatwe zarządzanie bazami danych. Przed wyborem hostingu koniecznie upewnijmy się, czy spełni on wymagania techniczne naszej strony internetowej.

Decyzja o wyborze hostingu nie powinna być podjęta zbyt pochopnie. Mamy nadzieję, że powyższe rady ułatwią sprawę. Dobry wybór już na tym poziomie zaowocuje lepszą jakością naszych usług i zadowoleniem naszych klientów. A jak ich pozyskać? O tym już wkrótce.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami:
kontakt@sare.pl

badanie poczty elektronicznej
Poprzedni

Zaczynamy ogólnopolskie badanie poczty elektronicznej!

Następny

Sklep internetowy cz. III – MARKETING AUTOMATION A POZYSKIWANIE KLIENTA

Sklep internetowy cz. III - MARKETING AUTOMATION A POZYSKIWANIE KLIENTA