Wszystkie wpisy
SAREteam

SAREteam

Sklep internetowy cz. I: czas START!

skelp_ecommerce

Spis treści

Zastanawiasz się, czy warto otworzyć sklep internetowy? A może już działasz na rynku e-commerce i szukasz nowych rozwiązań? Niezależnie od tego, w którym momencie swojej sprzedaży internetowej się znajdujesz – przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek. Wskazówek, które ułatwią Ci życie.

O powodach, dla których Polacy pokochali zakupy w sieci, wspominaliśmy już w artykule „Jak skutecznie sprzedawać produkty online? Część 1″. Do kluczowych należą całodobowa dostępność, wygoda i łatwość oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Nie można zaprzeczyć – rynek e-commerce ma się świetnie. I wciąż rośnie w siłę. Obecnie w Polsce jego wartość wynosi 40 miliardów złotych¹.

Szacuje się, że wartość rynku e-commerce w Polsce jeszcze w 2018 roku wzrośnie o 23% i osiągnie poziom 50 mld złotych².

Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Nie są to tylko niedziele wolne od handlu. Rozwój technologii, nowe możliwości zakupów mobilnych, ciekawsze i skuteczniejsze rozwiązania marketingu automatycznego – to tylko niektóre czynniki, dzięki którym sprzedaż online rozwija się tak prężnie. A wygląda na to, że rynek pomieści w sobie jeszcze bardzo wiele. Więc warto znaleźć tu miejsce dla siebie i założyć swój własny sklep internetowy.

POMYSŁ NA SKLEP INTERNETOWY

Od tego wszystko się zaczyna. Motywacje do założenia sklepu internetowego bywają różne. Może chcesz spełnić swoje marzenie o własnym biznesie? Lub znalazłeś niszę, którą świetnie możesz wykorzystać? Dla niektórych decyzja ta podyktowana jest po prostu rozwojem działalności. Dla innych to sposób na zmianę kanału sprzedaży. Niezależnie od tego, jaki jest Twój powód – od pomysłu do jego realizacji pozostaje jeszcze kilka kroków. Tuż za ideą idzie gruntowna analiza rynku. Musimy wiedzieć, co i komu chcemy oferować. Sam produkt pociąga za sobą badania zapotrzebowania i analizę konkurencji. Natomiast grupa docelowa wiąże się z poznaniem jej potrzeb i preferencji. Nie mogą umknąć nam tak istotne sprawy, jak dostawcy i magazynowanie towaru. Warto zaplanować sobie szczegółową strategię na najbliższe pół roku. Pozwoli to na skuteczniejszą realizację celów naszego sklepu internetowego. Planowanie i analiza to podstawy każdego biznesu.

IDEA I CO DALEJ?

Dopiero po wcześniejszych przygotowaniach można dać się ponieść wyobraźni i… Wybrać nazwę i domenę dla sklepu internetowego. Nazwa to Twoja wizytówka. Dlatego warto poświęcić temu zagadnieniu nieco więcej czasu. Domena powinna być krótka i łatwa do zapamiętania. Ale najważniejsze: dopasowana do Twojego biznesu. Jeśli nie czujesz się w tym jak ryba w wodzie, można pomyśleć o powierzeniu tego zadania specjalistom od marketingu.

SKLEP INTERNETOWY A ESTETYKA

Zmysł estetyczny w projektowaniu strony internetowej jest niezmiernie istotny. Nie jest mitem, że klient kupuje wzrokiem. Witryna sklepu internetowego musi być intuicyjna, przejrzysta i przyjazna w obsłudze. Ważne są też dwa elementy: zdjęcia i opisy. Fotografie produktów powinny być wysokiej jakości i same zachęcać do zakupów. W opisach wato posługiwać się językiem korzyści. Wszystko powinno być dopasowane do rodzaju naszej działalności i grupy docelowej. Ważne: zadbaj o responsywność swojej strony internetowej. W związku z rosnącą liczbą mobilnych klientów jest to absolutne must have.

W kolejnych odsłonach przypomnimy, jak zainteresować sobą potencjalnego klienta naszego sklepu internetowego.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami:
kontakt@sarehub.com

 

¹https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/e-commerce-rozwoj-i-analiza-polskiego-rynku/md43h0s
²https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/e-commerce-rozwoj-i-analiza-polskiego-rynku/md43h0s

 

 

baza marketingowa
Poprzedni

Skutecznie zarządzaj i zarabiaj na własnej bazie

Następny

Zaczynamy ogólnopolskie badanie poczty elektronicznej!

badanie poczty elektronicznej