Wszystkie wpisy
Magdalena Niedobecka

Magdalena Niedobecka

Skutecznie zarządzaj i zarabiaj na własnej bazie

baza marketingowa

Prowadzenie marketingu online nie jest łatwym zadaniem. Nie dość, że musisz na bieżąco administrować bazę danych, zbierać informacje o klientach, pozyskiwać nowe kontakty oraz pilnować aktualności danych, to jeszcze monitorować statystyki i poczynania konkurencji. W tym celu potrzebujesz sprawdzonych narzędzi i wsparcia specjalistów. Sprawdź jak skutecznie i legalnie zarządzać swoją bazą marketingową oraz dodatkowo na niej zarobić.

Dlaczego zarządzanie bazami danych jest tak istotne w marketingu?

Przeciętny Polak dostaje dziś około 20 wiadomości e-mail dziennie . Poczta e–mail wciąż jest najpopularniejszym kanałem kontaktu z klientem w Internecie. Jednak ze względu na ogromny szum informacyjny, którego doświadczają użytkownicy sieci, przykucie ich uwagi w tym kanale staje się stopniowo coraz trudniejsze.
Pierwszym krokiem do pozyskania tej uwagi i stworzenia idealnej komunikacji marketingowej jest aktualna baza danych, zawierająca stosowne zgody prawne na wysyłanie mailingu oraz informacje, pozwalające na jak najdokładniejszą segmentację odbiorców. Aby wyciągnąć z bazy marketingowej cały potencjał, warto zwrócić uwagę na proces zarządzania bazami danych. Wbrew pozorom nie polega on tylko na zebraniu adekwatnych zgód, aktualizowaniu bazy pod kątem wypisów użytkownika oraz prowadzeniu intensywnego mailingu.

Skontaktuj się z nami:
kontakt@sare.pl

Na czym polega więc sprawne zarządzanie bazą marketingową?

Po pierwsze – wykorzystuj dane behawioralne

Dane behawioralne, opowiadają o zachowaniach użytkowników Internetu. Można wykorzystywać je do kreowania dynamicznych treści w komunikacji marketingowej lub do precyzyjnego targetowania wiadomości. Zachowanie użytkownika mówi nam wiele więcej, niż tradycyjna ankieta. Zestawione z tradycyjnymi danymi o użytkowniku – takimi, jak lokalizacja lub preferencje zakupowe – pozwala na bardzo dokładne określenie, jakie treści najlepiej zadziałają w wypadku konkretnych osób i znacznie wpływają na ROI kampanii.

W SARE całość technologii jest również zgodna z RODO,  co pozwala na prowadzenie przejrzystego działania marketingowego zgodnie z obowiązującym prawem.

 

Więcej o Systemie SARE możesz przeczytać tutaj. Jeżeli potrzebujesz indywidualnej wyceny – skontaktuj się z działem obsługi klienta.

Monetyzacja – zarządzaj swoją bazą i zarabiaj

Dodatkowo, dzięki odpowiednio sformułowanej zgodzie na rzecz wysyłek przez Ciebie i Twoich partnerów możesz zarabiać na swojej bazie dzięki usłudze Monetyzacji. Polega ona na udostępnieniu bazy na potrzeby realizacji wysyłek reklamowych. Aby móc skorzystać z tej opcji, Twoja baza musi być zgodna z prawem i dobrze utrzymana. Jeżeli spełnia te kryteria – pomożemy Ci prowadzić wysyłki reklamowe, zgodnie z dobrymi praktykami mailingu, oraz przygotowaną specjalnie dla Ciebie strategię wysyłki. My pracujemy na Twojej bazie, Ty co miesiąc otrzymujesz od nas wypłatę, adekwatną do efektów monetyzacji.

Aby uzyskać więcej informacji o monetyzacji, skontaktuj się z działem obsługi klienta lub sprawdź naszą stronę.

 

Skontaktuj się z nami:
kontakt@sare.pl

blog_monetyzacja

Autor artykułu:
Marzena Michalska i Katarzyna Kuśka – Grupa SARE

 

Lead_scoring_marketing_automation
Poprzedni

E-mail marketing kontra porzucone koszyki

Następny

Sklep internetowy cz. I: czas START!

skelp_ecommerce