Wszystkie wpisy

Magdalena Niedobecka

SAREsystem + Shoper. Integracja systemów

Shoper integracja

Spis treści

Twój sklep jest zbudowany na platformie Shoper? Zintegruj go z SAREsystem, zapewnij sobie zautomatyzowaną synchronizację swojej bazy danych pomiędzy platformą Shoper i naszym systemem.

Email marketing automation w służbie e-commerce

Email – jeden z kluczowych kanałów komunikacji na linii sklep internetowy – klient. Może być wykorzystywany do informowania o nowościach w Twojej ofercie, wzbudzenia zainteresowania u tych, którzy już jakiś czas nie korzystali z oferty Twojego sklepu, ale także ma bezcenne właściwości retencyjne. Czyli te, które skutecznie wzmacniają relacje z tymi użytkownikami, którzy chętnie wracają do e-sklepu. Kolejną ważną rolą emaila w e-commerce jest komunikacja transakcyjna – czyli wiadomości informujące o statusie zamówienia. Korzystając z SAREsystem łatwo ten proces zautomatyzujesz, a dodatkowo – jeśli Twój sklep działa na platformie Shoper – zsynchronizujesz bazę swoich użytkowników pomiędzy tymi systemami i zaplanujesz ścieżki komunikacji, aby maksymalnie sprostać potrzebom i preferencjom zakupowym odbiorców.

Integracja SAREsystem i Shoper – korzyści

Prowadząc swój e-commerce wiesz, że każdy proces związany z obsługą klienta i komunikacją marketingową jest czasochłonny. Zarządzanie kampaniami email oraz bazą danych również. Dlatego, aby zoptymalizować swoją pracę i zaoszczędzić czas, (który możesz przeznaczyć na inne zadania) możesz skorzystać z integracji wybierając SAREsystem i platformę Shoper. Integracja umożliwia Ci:

 • automatyczne przesyłanie danych z Shoper do SAREsystem,
 • automatyczną aktualizację statusu subskrybenta w czasie rzeczywistym – zarówno w momencie zapisu nowego użytkownika, jak również wypisu z listy mailingowej,
 • dowolne mapowanie cech/właściwości kontaktu do odpowiednich pól w SARE,
 • obsługę procesu wypisu/rezygnacji z subskrypcji – zarówno w Shoper do SARE jak i SARE do Shoper.
Dodatkowo, dzięki tej integracji działasz zgodnie z RODO – nie musisz martwić się o to, czy Twój zaplanowany mailing trafi do osób, które ostatnio wypisały się z Twojej listy. Wszelkie zgody marketingowe są przechowywane i zapisywane w SAREsystem.

Zobacz, jak zintegrować SAREsystem z platformą Shoper

Checklista rozwiązań dostępnych w SAREsystem

 • Stworzysz spersonalizowane treści, dopasowane do preferencji użytkowników. Ustawiając scenariusze działań w SAREsystem przygotujesz wiadomości w taki sposób, aby miały jak najbardziej indywidualny charakter (personalizacja treści, rekomendacje produktowe). Edytor Drag and Drop umożliwi Ci stworzenie atrakcyjnych wiadomości, zgodnie z aktualnymi trendami korzystania z poczty elektronicznej.
 • Zintegrujesz kampanie mailingowe z kampaniami SMS, do których uruchomisz kanał zwrotny.Na bieżąco będziesz monitorować raporty z prowadzonych kampanii i optymalizować wysyłki, aby dopasować mailing do zachowań odbiorców.
  Wykorzystasz powiadomienia webpush do wszystkich użytkowników – również tych, którzy porzucili koszyk zakupowy.
 • Zautomatyzujesz kampanie mailingowe, na podstawie danych, które posiadasz (wysyłki follow up po konkretnym zdarzeniu, wysyłki urodzinowe, dedykowane kody rabatowe).
 • Przeprowadzisz badania ankietowe z poziomu modułu ankiet dostępnych w SAREsystem.
 • Stworzysz własne funkcjonalności, integrując się z SAREsystem po REST API i SOAP.
 • Możesz powierzyć realizację swoich kampanii naszym specjalistom.

 

Umów się na spotkanie

 

trendy email 2022
Poprzedni

Be trendy! Czyli trendy w email marketing automation na 2022 [INFOGRAFIKA]

Następny

User Generated Content – siła rekomendacji użytkowników

user generated content