Wszystkie wpisy
SAREteam

SAREteam

Innowacje w powiadomieniach web-push

Innowacje w powiadomieniach web push

Spis treści

Okienka web push to świetny i nowoczesny sposób na komunikację z klientami. Dzięki wygodnym ustawieniom sprawdzają się w niemal każdym biznesie e-commerce. Bo wszyscy klienci cenią sobie dopasowaną komunikację z ulubionymi firmami. Czy można robić to jeszcze lepiej?

Jeden web push, dwie odsłony

Innowacja systemu SARE to nowe możliwości w e-commerce. Od teraz każdy właściciel strony internetowej może bezproblemowo wdrożyć funkcję wyskakującego okienka, niezależnie od specyfikacji swojej witryny. Powiadomienia dostępne są bowiem w dwóch formach, odpowiadając na oczekiwania każdego przedsiębiorcy. Dwa alternatywne podejścia umożliwiają proste zastosowanie nowych działań. Gwarantuje to możliwość wyboru sposobu wyświetlania pytania o zgodę na powiadomienia oraz wybór formy wdrażanego na stronę internetową kodu.

Powiadomienia oparte o standardową zgodę przeglądarkową

Opcja oparta o zgodę przeglądarkową to idealne rozwiązanie dla każdego właściciela strony z szyfrowaniem, który chce korzystać z domyślnych zgód. Dlaczego? To prosta funkcjonalność oparta na zamieszczeniu specjalnego kodu na naszej witrynie np. za pomocą Google Tag Managera. Po jego wpisaniu i ustawieniu pożądanych przez nas parametrów — powiadomienia są już gotowe do wyświetlania. Takie web pushe są wspierane przez najpopularniejsze przeglądarki, jak Chrome, Firefox czy Opera. Powyższy wariant wymaga umieszczenia plików w głównym katalogu strony.

Powiadomienia związane z naszą zgodą przeglądarkową

Pojawienie się nowego rozwiązania ucieszy wszystkich, których strony zarządzane są zewnętrznie, gdyż nie wymaga umieszczenia żadnych plików w katalogu witryny, a jedynie dołączenia kodu do naszej dokumentacji. To uniwersalny sposób wdrożenia powiadomień web push na stronach HTTP oraz HTTPS. A jak wygląda takie okienko? Przybiera ono formę widgetu w kształcie dzwoneczka, do którego klienci mogą w każdej chwili powrócić i sprawdzić bądź zmienić status powiadomień. Po jego naciśnięciu wyświetla się pop up ze wszystkimi niezbędnymi szczegółami. Zgoda na powiadomienia wywoływana jest automatycznie dla użytkownika wchodzącego na daną stronę. To rozwiązanie wygodne dla nas i przyjazne dla użytkowników.

Konfiguracje web push

Przeprowadzenie właściwej konfiguracji powiadomień warunkuje ich sukces. Zaplanujmy wiele scenariuszy dla takiego okienka, by jak najlepiej personalizować komunikację z naszymi klientami. Pamiętajmy, że dzięki wsparciu przeglądarek internetowych nasze powiadomienia docierają niemal do wszystkich przewidywanych użytkowników. To więc ogromna szansa, której nie można zmarnować.

Powiadomienia web push są wspierane przez największe platformy mobilne oraz nowoczesne przeglądarki internetowe.

Jeśli do tej pory, mimo licznych plusów tego rozwiązania marketingowego, nie wprowadziłeś do swojego biznesu okienek web push — najwyższy czas to zmienić. Powiadomienia nie tylko generują ruch i sprzedaż, ale też budują pozytywne relacje z klientami. Alternatywna ścieżka wprowadzenia rozwiązania na naszą stronę pozwala zwiększać zyski z każdej witryny i sklepu internetowego.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami:
kontakt@sare.pl

 

10 kroków do skutecznego CTA
Poprzedni

10 kroków do skutecznego CTA

Następny

Targi eHandlu – XV edycja już w listopadzie!

SARE zaprasza na targi ehandlu już w listopadzie