Wszystkie wpisy

Klaudia Szostok

Targetowanie behawioralne, czyli jak zwiększyć sprzedaż na Wielkanoc

Segmentacja i targetowanie na święta

Spis treści

Polacy wydają z okazji Wielkanocy ponad 500 zł. 49% przyznaje, że nie są to jedynie wydatki na zakupy spożywcze, ale także budżet na prezenty [1]. By dowiedzieć się, co kupują, postaw na targetowanie behawioralne! Dlaczego? Nawet najskuteczniejszy przekaz reklamowy bywa nietrafiony. A być może to właśnie Twoja oferta jest idealną odpowiedzią na ich wielkanocne potrzeby, tylko trzeba do nich dotrzeć.

Target — co to znaczy? Czym jest targetowanie?

Target, czyli docelowa grupa naszych odbiorców, powinien być określony w strategii marketingowej firmy i związany bezpośrednio z potrzebami konkretnych konsumentów. Często zmienia się wraz z ofertą marki, która powinna odpowiadać na zmieniające się oczekiwania rynku. Targetowanie reklam to po prostu kierowanie ich do tych użytkowników, którzy mogą stać się nabywcami naszych usług [2]. Przed Wielkanocą grupa ta może nieco różnić się od kupujących u nas na co dzień, warto wziąć to pod uwagę!

Czym jest targetowanie behawioralne?

Targetowanie behawioralne to docieranie do użytkowników ze spersonalizowaną komunikacją na podstawie ich zachowań w sieci. Pomagają nam w tym pliki cookies, które pozwalają identyfikować internautów i grupować w określone kategorie. Systemy takie jak SARE łączą wiele narzędzi, pozwalają na wygodną i przejrzystą identyfikację osób po adresie e-mail lub cookie na stronie internetowej, a w efekcie na planowanie wielokanałowych kampanii. Dodatkowym wsparciem działań w Google jest targetowanie reklam na Facebooku. Doskonale zawęzimy grono naszych odbiorców, stosując, prócz targetowania behawioralnego, obostrzenia geograficzne czy demograficzne. Im lepiej sprecyzowana reklama, tym większa szansa, że trafi do zainteresowanych użytkowników w mediach społecznościowych. Oczywiście warto zmieniać i testować kryteria, by ustalić, które są optymalne dla danego produktu czy usługi.

Jak wykorzystać social media?

Kluczem do sukcesu w targetowaniu reklam na Facebooku jest wiedza o tym, co interesuje naszych potencjalnych klientów, jakie mają problemy, czego używają na co dzień. Za pomocą piksela Facebooka możemy także stworzyć grupę niestandardowych odbiorców, czyli takich, którzy podjęli już wcześniej jakieś działania, nawiązały z nami kontakt. Łączenie takiej kampanii z narzędziami marketingu automatycznego pozwala wielokanałowo docierać do klientów i sprawia, że marka jest widoczna, rozpoznawalna i kompleksowo troszczy się o odbiorcę i jego potrzeby.

Jak wykorzystać targetowanie behawioralne?

Kierowanie komunikatów dostosowanych do użytkowników na podstawie ich zainteresowań umożliwia precyzyjniej odpowiadać na ich potrzeby.

Targetowanie behawioralne pozwala na wysoką personalizację komunikacji poprzez oferowanie dokładnie takich usług czy produktów, które interesują użytkownika.

Jak wykorzystać to w praktyce? Pomogą nam w tym powiadomienia web-push, personalizowanie mailingi, rekomendacje produktowe oraz treści dynamiczne wyświetlane użytkownikowi na naszej stronie www czy innych miejscach w sieci. Połączenie ich ze specjalną wielkanocną akcją z pewnością zainteresuje użytkowników i pozwoli nam podkręcić sprzedaż przed świętami.

 

 

Jak zaprojektować skuteczny formularz zapisu do newslettera?
Poprzedni

Jak zaprojektować skuteczny formularz zapisu do newslettera?

Następny

7 niezawodnych sposobów na skuteczny email marketing w małych i średnich firmach.

7 niezawodnych sposobów na skuteczny email marketing w małych i średnich firmach