Wszystkie wpisy
SAREteam

SAREteam

Omnichannel, video i content marketing – co nas czeka w 2017 roku?

Spis treści

Pierwsze miesiące nowego roku to czas intensywnego planowania. Jeśli właśnie zastanawiasz się, jakie działania warto podjąć i jakie narzędzia do komunikacji będą najlepszym rozwiązaniem, podpowiemy, jak najskuteczniej prowadzić komunikację z klientami!

Choć wielokrotnie wskazywaliśmy na potencjał rozwiązań marketing automation i omnichannel, wciąż pozytywnie zaskakuje ogromny rozwój w tej dziedzinie. Widać to szczególnie w wynikach badań zagranicznych, które pokazują, że większość przedsiębiorstw odnotowuje wyraźny wzrost sprzedaży po wprowadzeniu automatyzacji (Marketo & Ascend2 „Marketing Automation Strategies for Sustaining Success”). Przedsiębiorcy doceniają szczególnie ułatwienia w wykonywaniu powtarzalnych czynności, a także tworzenie spersonalizowanych scenariuszy komunikacji.

Wygląda na to, że w Polsce narzędzia omnichannel czeka ogromny rozwój – według wyników badania wykorzystania poczty elektronicznej przeprowadzonego przez SARE w 2016 roku, 39% badanych planuje w przyszłości skorzystać z narzędzi marketing automation.

Programmatic – w to warto inwestować

W tym kontekście warto też zwrócić uwagę na programmatic, który opiera się na analizie danych – czyli jest ściśle związany z Big Data. Dom mediowy Zenith prognozuje, że wydatki na ten typ reklamy wzrosną o 31% stanowiąc tym samym coraz większą część budżetów reklamowych. Warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu 2017 roku.

Storytelling – przede wszystkim jakość

Dużo mówiło się w 2016 roku o roli content marketingu i storytellingu, lecz mimo odmieniania tych haseł przez wszystkie przypadki, wciąż wiele firm nie wykorzystuje tego potencjału. W dobie wysoko rozwiniętych i ogólnodostępnych narzędzi do automatyzacji procesów oraz badań i analizy zachowań konsumenckich, jesteśmy w stanie tworzyć kampanie idealnie dopasowane do potrzeb użytkowników. Mimo to wiele firm wciąż nie korzysta z takich rozwiązań i, bardzo często zdając się na intuicję, osiąga mierne rezultaty. Personalizacja komunikacji i dynamicznie dostosowana treść to dziś konieczność w prowadzeniu działań marketingowo-sprzedażowych. Należy o tym pamiętać podczas tworzenia newsletterów, wpisów blogowych czy treści w mediach społecznościowych – liczy się jakość, a nie ilość.

Video – to przyszłość

Eksperci są zgodni, że 2017 rok będzie można nazwać rokiem video, choć wszystko wskazuje na to, że pełny rozwój tej formy komunikacji nastąpi dopiero w kolejnych latach – w trakcie kolejnych 5 lat zdecydowana większość treści umieszczanych na Facebooku prawdopodobnie będzie miała formę video. Jest to doskonała inspiracja do rozmaitych działań marketingowych i sprzedażowych – odpowiednio przygotowane filmy mogą zachwycać i zachęcać do zakupu produktów i usług.
Rok 2017 z pewnością przyniesie wiele wyzwań i bardzo dynamiczny rozwój wielu kanałów komunikacji. Chcesz sprawdzić jak e-mail marketing, komunikacja omnichannel czy content marketing wpłynie na rozwój Twojego biznesu? Sprawdź to!

Poprzedni

O czym musisz pamiętać, zanim wyślesz newsletter?

Następny

Konkurs „Urodzinowe rabaty”