Wszystkie wpisy

Magdalena Niedobecka

Nowe w systemie SARE vol.1

Spis treści

SMTP – samodzielne uruchomienie
Możliwość samodzielnego uruchomienia usługi SMTP pozwala na wysyłkę 100 maili lub 100 maili transakcyjnych z Twojego programu pocztowego.

Przypomnijmy, że usługa SMTP integruje system SARE z programami pocztowymi. Dzięki temu planowanie i realizacja kampanii marketingowej możliwe są z poziomu Outlooka, Thunderbirda lub Windows Live Maila. Wystarczy utworzyć specjalnie skonfigurowaną skrzynkę pocztową, gdzie definiujemy użytkownika, jego hasło dostępowe oraz interfejs SAREscript. W ten sposób możemy uzyskać dodatkową skrzynkę, wysyłać maile o charakterze transakcyjnym, czy prowadzić korespondencję z pełnymi statystykami. Tak prowadzona komunikacja z pewnością jest przydatna handlowcom (mogą zaplanować działania po potwierdzeniu, że potencjalny klient odebrał maila oraz np. kliknął w przesłany link), przełożonym (np. analizując działania dosprzedażowe zespołu) czy podczas windykacji (np. wysyłając przypomnienie o minionym terminie zapłaty, możemy mieć dane z otwarć, dzięki czemu argument „nie widziałem maila” nie będzie miał racji bytu).
W celu wysyłania większej liczby maili niż dopuszcza usługa testowa, konieczny jest kontakt z konsultantem CS (ustalenie szczegółów współpracy oraz limitów). Funkcja dostępna jest jedynie dla pakietów umożliwiających korzystanie z SAREscript. Więcej o usłudze SMTP TUTAJ

 

Ankiety – format wyświetlania oraz schemat pytań

W ostatnim czasie w SARE został zmieniony również format wyświetlania ankiet. W tej chwili podstrona wyświetla 20 dostępnych ankiet, ale przewijając stronę, pojawiać się będą pozostałe. Można też jednym kliknięciem rozwinąć całą listę ankiet, w tym celu szukamy na górze przycisku „załaduj wszystkie”. Dla użytkowników często korzystających z modułu ankiet to rozwiązanie ułatwi przeglądanie dotychczasowych badań i przyspieszy prowadzenie działań.
Warte uwagi jest również udogodnienie w postaci możliwości zapisu schematu pytań. Dzięki temu można tworzyć nową ankietę wykorzystując zapisany wcześniej układ pytań i odpowiedzi. Dodatkowo schemat jest zabezpieczony przed przypadkowym skasowaniem i jest dostępny od razu po wejściu na ankieta, nowa.

 

Dynamiczne liczniki

Ciekawym rozwiązaniem dostępnym w standardowym edytorze SARE od niedawna jest moduł tworzenia liczników. Jest on intuicyjny, wystarczy bowiem w rozwijanym kalendarzu zaznaczyć datę zakończenia wydarzenia, o którym chcemy poinformować odbiorców. Możemy również wybrać jedną z kilku dostępnych czcionek, dokonać wyboru kolorów i gotowe. Klikając „Wstaw” licznik zostanie automatycznie i prawidłowo wstawiony w treść naszego mailingu, tam gdzie w danej chwili stał kursor. W ten sposób stworzony licznik możemy również podlinkować, podobnie jak tradycyjne grafiki.

Funkcja jest dodatkowo płatna (o szczegóły spytaj konsultanta).

 

Edycja wysyłki jednorazowej zaplanowanej oraz wysyłki cyklicznej

Zdarzyło Ci się zaplanować wysyłkę i po chwili znaleźć w niej błąd? Teraz możesz zmienić ustawienia wysyłki z pierwszego kroku oraz sam termin wysyłki. Aby to zrobić należy kliknąć w mailing, wysyłanie oraz modyfikuj. Kliknięcie w termin wysyłki spowoduje jego edycję. Klienci z pewnością docenią tą zmianę.
Podobne usprawnienie pojawiło się w przypadku zaplanowanej wysyłki cyklicznej. Nie dość, że teraz możesz określić czas trwania wysyłek (np. od 24.02.2016 do 15.03.2016, a do tej pory tylko dni tygodnia, miesiąc), to podobnie, jak w przypadku wysyłki jednorazowej – możliwa jest zmiana danych z pierwszego kroku (kreacja, nadawca, temat) oraz zmiana samego terminu wysyłki.

Poprzedni

Poczta tradycyjna krokiem do realizacji strategii Multichannel.

Następny

E-book Lead generation w branży e-commerce