Wszystkie wpisy

Magdalena Niedobecka

Haker – pojawia się i znika, ma na Twym punkcie bzika… [E-BOOK o bezpieczeństwie w sieci]

ebook bezpieczeństwo w sieci

Spis treści

Temat bezpieczeństwa w sieci… Nuuuda, przecież to Ciebie nie dotyczy… Jesteś ostrożny, starasz się nie klikać w podejrzane linki, masz różne hasła w każdym miejscu, złożone z co najmniej 12 znaków. Korzystasz z oprogramowania antywirusowego, etc…Wydaje Ci się, że jeśli ktoś może paść ofiarą hakera, to na pewno nie Ty… Ale… – tak Ci się tylko wydaje! I właśnie dlatego postanowiliśmy zebrać najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci w jednym miejscu. W e-booku „Haker – pojawia się i znika, ma na Twym punkcie bzika…” znajdziesz najważniejsze pojęcia związane z cyberatakami, listę protipów dot. bezpiecznego korzystania z sieci i case’y z życia wzięte, aby uzmysłowić Ci skalę problemu.

 

POBIERZ E-BOOKA >>

Przezorny zawsze ubezpieczony…

…i tą zasadą powinieneś zawsze kierować się podczas logowania do swojego konta w banku, na profile social media, do skrzynki mailowej i do wszystkich innych miejsc, gdzie potrzebne są dane do logowania. Coraz częściej słyszymy doniesienia o wycieku wrażliwych danych osobowych z publicznych instytucji. W 2020 roku duży problem miał serwis NBP – cyberprzestępcy przejęli domenę, dołączając komunikat „Hacked by fsociety. Greatings from people around the world”. W naszym e-booku znajdziesz przykłady wycieku danych i miejsce, w którym możesz sprawdzić, czy również nie padłeś ofiarą takiego zdarzenia

 

POBIERZ E-BOOKA >>

Haker nie bierze urlopu

Panuje sezon urlopowy… Często, pod natłokiem przygotowań do wyjazdu, czy po prostu niepohamowanego wrzucenia na luz – nasza czujność w sieci może być uśpiona. Ale pamiętaj – w sieci przestępcy pracują 24/7. Pobierając e-booka, zapoznasz się ze strategią działań hakera, który zachowuje się jak złodziej – najpierw będzie Cię dyskretnie obserwował, by w pewnym momencie, niezauważony, przejąć Twoje dane, bo „drzwi” do Twojego urządzenia będą niedomknięte… Poza stratą pieniędzy możesz zostać również ograbiony z ważnych danych osobistych lub biznesowych informacji, które mogą trafić do sieci. Internetowy przestępca tzw. cracker, potocznie nazywany hackerem, jest anonimowy i zakłada maskę. Jest jak Joker. Będzie przekonywał, że nic Ci nie grozi. Uważaj, nie daj się wciągnąć w tę grę, i nie daj się rozegrać. W kwestiach związanych z bezpieczeństwem w sieci,  to Ty zawsze musisz mieć zawsze asa w rękawie!

 

POBIERZ E-BOOKA >>

E-book o bezpieczeństwie w sieci – Patroni

Patronami e-booka SARE: „Haker – pojawia się i znika, ma na Twym punkcie bzika…” są:

IAB Polska – patronat honorowy oraz Marketer+, Nowy Marketing, BRIEF, inis, JU:, Revhunter i  Salelifter.

 

infografika CTA
Poprzedni

Call to Action – jak skutecznie wezwać do działania? [INFOGRAFIKA]

Następny

Trzy twarze email marketingu – o kluczowych rolach emaila

trzy twarze email