Pierwsze kroki w SARElanding

SARElanding to łatwy i intuicyjny kreator landing page, dzięki któremu bez wsparcia grafików i programistów stworzysz efektywny landing page w kilka minut.

Niniejszy poradnik powstał z myślą o potencjalnych nowych klientach, tych którzy korzystają już z systemu SARE bądź rozpoczynających przygodę z naszym systemem SARElanding. Poznaj możliwości naszego rozwiązania!


 1. Założenie konta i logowanie

  Założenie konta w SARElanding jest możliwe poprzez stronę https://sarelanding.com. Jedyne co należy podać to adres e-mail oraz w kolejnym kroku nr GSM celem weryfikacji. Wszelkie pozostałe dane uzupełniane są po aktywacji w panelu Klienta. Jeśli weryfikacja przebiega prawidłowo, system będzie wymagał zmiany hasła. W efekcie końcowym konto zostaje założone.Logowanie następuje poprzez stronę https://my.sarelanding.com. Należy podać adres e-mail i hasło. Istnieje również opcja przypomnienia hasła.
 2. Funkcjonalność

  Krótkie opisy funkcjonalności systemu SARElanding dostępne są po kliknięciu w ikonkę koła ratunkowego. Można używać klawiszy nawigacyjnych klawiatury by przejść do kolejnej pomocy. Podpowiedzi można wyłączyć używając klawisza ‘ESC’:
 3. Oddelegowanie domeny
  W tym celu należy skorzystać z PREFERENCJI (prawy, górny róg, obok nazwy użytkownika)  → ‘DOMENY’ → Dodaj domenęa.) Oddeleguj subdomenę we własnej domenie – mając wykupioną swoją domenę (np. mydomain.com, możesz oddelegować do SARElanding subdomenę (np. promocja.mydomain.com) i w niej publikować swoje landingi. Dokładna instrukcja jak to wykonać znajduje się po kliknięciu w „Oddeleguj subdomenę we własnej domenie”
  b.) Utwórz subdomenę w domenie współdzielonej – nie mając swojej domeny możesz wykorzystać domenę współdzieloną lpage.pl. Wystarczy utworzyć w niej swoją subdomenę (np. promocja.lpage.pl), a następnie otrzymać akcept od swojego konsultanta. Dokładna instrukcja jak to wykonać znajduje się po kliknięciu w „Utwórz subdomenę w domenie współdzielonej”Po stworzeniu subdomeny metodą opisaną w a.) masz możliwość jej konfiguracji SSL, autoryzacji bądź całkowitego usunięcia. Opcje te znajdują się po kliknięciu w ‘OPCJE’
 4. Przesyłanie danych z formularza do systemu SARE
  I. Celem zbierania danych z formularza znajdującego się na wybranym landingu należy w pierwszej kolejności utworzyć w panelu systemu SARE:

   • nowy interfejs (PREFERENCJE → GENERATOR FORMULARZY):

   • 3 komunikaty subskrypcji (PREFERENCJE -> KOMUNIKATY SUBSKRYPCJI):
    a. typ = przekierowanie, URL = http://lpage.pl/_confirm_error/
    b. typ = przekierowanie, URL = http://lpage.pl/_confirm/
    c. typ = przekierowanie, URL = http://lpage.pl/_confirm_again/
   • oraz stosowne do nich 3 scenariusze subskrypcji (wszystkie dla wybranego wcześniej interfejsu):
    a. zdarzenie: Błędne dane przy dopisaniu, akcja: przekierowanie na stronę www, komunikat: a
    b. zdarzenie: Potwierdzenie adresu e-mail, akcja: przekierowanie na stronę www, komunikat: b
    c. zdarzenie: Ponowne potwierdzenie, akcja: przekierowanie na stronę www, komunikat: c


  II. Stworzyć formularz za pomocą kreatora formularzy (więcej informacji tutaj) bądź wygenerować kod html w panelu systemu SARE (jak to zrobić czyt. https://sare.pl/baza-wiedzy/blog/2017/04/04/do-czego-sluzy-generator-formularzy/). Generator znajduje się w prawym górnym rogu panelu SARE po kliknięciu w PREFERENCJE:

  III. Kolejnym krokiem jest skopiowanie całego kodu formularza i wklejenie go w panelu SARElanding w menu FORMULARZE → Dodaj formularz

  IV. Po kliknięciu pojawi się pop-up, gdzie należy podać nazwę formularza (dowolna, celem rozróżnienia wszystkich innych formularzy) oraz wkleić kod html z systemu SARE. Docelowo w szablonie landingu zastosowane zostanie autostylowanie tak, by formularz graficznie był spójny z całością szablonu.

  V. Dodatkowo pojawia się opcja single opt-in (bez linka potwierdzającego zapis) i double opt-in (z linkiem potwierdzającym zapis)

 5. Import gotowego szablonu landingu bądź stworzenie nowego w edytorze SARElanding
  Należy skorzystać z bocznego menu (po lewej stronie) → ‘MOJE LANDINGI’  → Dodaj landing Istnieje również skrót do tworzenia landingu w systemie poniżej modułu ‘RAPORTY’
  Po kliknięciu w ‘Dodaj landing’ pojawią się 2 możliwości:

  • Stwórz nowy projekt – po wybraniu tej opcji zostaniesz przekierowany na stronę z domyślnymi gotowymi szablonami. Masz też możliwość stworzenia swojego szablonu od podstaw używając pustego wraz dostępnymi w następnych krokach sekcjami domyślnymi (menu boczne z lewej strony). Po dokonaniu wyboru szablonu system zapyta o jego nazwę. Po określeniu nazwy należy przejść do edycji wybranego szablonu (można również wrócić do edycji poprzednio edytowanego szablonu):Po wybraniu opcji powyżej zostaniesz skierowany do edytora SARElanding, w którym możesz dokonywać modyfikacji całych sekcji czyli grafik, treści i linkowania w ramach poszczególnej sekcji. Możesz także usuwać, przesuwać i dodawać nowe sekcje. Więcej szczegółów na temat edytora znajdziesz tutaj.
  • Importuj szablon – możesz zaimportować przygotowany wcześniej (poza systemem SARElanding) szablon landingu tak by móc go tylko opublikować w systemie.


Jak możemy Ci pomóc?