Opis kampanii web-push SAREhub – Online

W przygotowaniu kampanii z wykorzystaniem możliwości wyświetlania powiadomień web-push w koncie w SAREhub niezbędne jest wcześniejsze zweryfikowanie czy kody śledzące wpięte na stronie obsługują to zdarzenie. Oczywiście możliwe jest ich uzupełnienie.

ABY ZAPLANOWAĆ KAMPANIĘ Z WYKORZYSTANIEM POWIADOMIEŃ WEB-PUSH ONLINE (WYŚWIETLANYCH NA ŚLEDZONEJ STRONIE) NALEŻY:

 

1. Wybrać zakładkę „Kampanie”, zakładkę Nowa i kampanię online:

2. Stworzona zostaje nowa kampania, której należy określić nazwę, opis i kategorię, a następnie kliknąć w button „Przejdź dalej”. Można również skorzystać z szablonów.

3. Zaprojektować schemat kampanii (z wyborem źródła i filtrów) i z palety możliwości systemów wykonawczych wybrać bloczek „Powiadomienia na stronie” uwzględniając go w ścieżce.

4. Dwukrotnie klikając w bloczek „Powiadomienia na stronie” przechodzimy do jego konfiguracji. Wybierając kolejno:

  • konto w systemie analitycznym,
  • domenę, dla której wyświetlane będą powiadomienia,
  • szablon komunikatu z rozwijanej listy utworzonych wcześniej notyfikacji,
  • określamy czas wyświetlania się powiadomienia na stronie.

Jeśli ww. szablon nie został uprzednio stworzony, istnieje możliwość jego konfiguracji z poziomu bloczka. Klikamy wówczas w „Utwórz nowy szablon”.

 

5. Klikając w „Utwórz nowy szablon” przechodzimy do modułu, który pozwala na jego konfigurację.

Tworząc nowy szablon powiadomienia wybieramy:

  • grafikę jaka będzie wyświetlała się w powiadomieniu jako ikona (możemy także dodać nowy obrazek),
  • określamy docelowy URL, do jakiego kierować nas będzie kliknięcie w notyfikację,
  • czas wyświetlania powiadomienia,
  • określamy jego treść – tytuł i tekst,
  • wybieramy grafikę banera, który może zostać dodany do powiadomienia

6. Możliwa jest personalizacja treści powiadomień. W tym celu, w treści notyfikacji miejsce personalizowanej treści oznaczamy poprzez znaki „{{‘’ i „}}”, pomiędzy którymi umieszczamy dowolny tekst. Dzięki takiemu oznaczeniu w dolnej części strony w module „Personalizacja”, dla wskazanych do personalizacji cech wybieramy źródło danych jakie będą personalizować tworzoną przez nas notyfikację (system i cechę).

7. Po zakończeniu konfiguracji szablonu, klikamy w buton „Zapisz”. Po zapisaniu szablonu powiadomienia zostaniemy automatycznie przeniesieni do etapu planowania kampanii w SAREhub. Dalsze kroki planowania kampanii przebiegają niezmiennie.

8. Twoje powiadomienie web-push powinno wyświetlić się na wskazanej przez Ciebie stronie wg określonych w kampanii parametrów po uprzednim oznaczeniu zgody na otrzymywanie tego typu komunikacji w przeglądarce:

9. W trzecim kroku planowania kampanii („Uruchomienie”) zaleca się skorzystanie z opcji „Kampania do celów testowych”, aby zweryfikować poprawność utworzonej kampanii i wyświetlanego powiadomienia. Szablon powiadomienia możliwy jest do utworzenia i edycji także z poziomu menu, w zakładce „Treści – Powiadomienia”.Jak możemy Ci pomóc?