Informacja ogólna:
Aby maksymalnie uelastycznić możliwość wprowadzanie personalizowanych treści w mailingach, SARE wprowadziło możliwość automatycznej odmiany imion przez wszystkie przypadki. Aby móc skorzystać z tej funkcji, konieczne jest zapisanie imion w jednej z cech w systemie. Imiona powinny być pełne, bez zdrobnień i w mianowniku. Funkcja ta działa jedynie w przypadku polskich imion.
Uwaga: Jeśli system napotka imię którego nie będzie umiał rozpoznać (błędnie zapisane, skrócone, nie polskie), pole w którym powinna pojawić się personalizacja pozostanie puste.
Instrukcja odmiany przez przypadki:
KROK 1
Na początku należy zaznaczyć w treści naszego mailingu miejsce w którym chcemy wprowadzić odmianę imienia, klikając dokładnie w miejsce gdzie chcemy aby się pojawiło. Następnie należy przejść do interface’u odmiany imienia przez przypadki, klikając w ikonę SareScript, dostępną zarówno z poziomu edytora standardowego jak i edytora drag & drop.
W edytorze drag & drop dodajemy sekcję i wybieramy SAREscript
A następnie wybierając opcję „Odmiana Imion”.
KROK 2
Na tym etapie należy wybrać z listy rozwijanej cechę w której zapisane są imiona, oraz przypadek w jakim chcemy je użyć.
Po zaakceptowaniu wprowadzonych danych, w okienku po lewej stronie pojawi się kod SareScriptu odpowiedzialny za cały mechanizm, który po kliknięciu przycisku „Wstaw”, zostanie automatycznie wprowadzony w kod mailingu.
Uwaga: W przypadku potrzeby wstawienia w treść maila imienia w mianowniku, jako że nie ma konieczności modyfikacji personalizowanej treści, korzystamy z personalizacji prostej, która polega na wstawieniu dokładnej wartości cechy. W tym celu wybieramy interesującą nas cechę z imieniem, z listy rozwijanej „Cechy adresu” w menu edytora.
Testy
Po wprowadzeniu kodu odmiany imienia do mailingu, zmiany nie będą widoczne w oknie edytora, ponieważ dostępny tam widok jest domyślny, nie powiązany z żadnym adresem. W zależności od wersji używanej przeglądarki, miejsce z wprowadzoną modyfikacją może być zaznaczone małą ikonką kotwicy.
Widok w edytorze: Widok po testach w przeglądarce:
Aby przetestować działanie skryptu, należy skorzystać z opcji „Podgląd” lub „Podgląd na e-mail”.
W pierwszym przypadku należy wprowadzić w pojawiające się pole adres e-mail rekordu, który ma prawidłowo uzupełnioną cechę z imieniem. Mailing wyświetli się wówczas w przeglądarce, z danymi dla tego rekordu. Na podany adres nie zostanie wysłana żadna wiadomość.
W drugim przypadku mamy możliwość wysłania maila testowego na wskazany adres. Podobnie jak w pierwszym przypadku, należy zadbać, aby adres testowy posiadał uzupełnioną cechę z imieniem.