Jak zrealizować wysyłkę SMS

W celu realizacji wysyłki sms należy przejść do menu SMS -> nowy. Wiadomość jest możliwa do wysłania, gdy na koncie sms znajdują się środki umożliwiające jej realizację. Można to sprawdzić u góry strony w pozycji stan konta sms.
Jeśli na koncie jest niewystarczająca ilość środków pieniężnych należy doładować konto klikając w przycisk: doładuj konto:

[zdjęcie: SMS > nowy]

 

Po kliknięciu jesteśmy przeniesieni na stronę, na której możemy dokonać płatności przelewem bankowym bądź kartą kredytową:

[zdjęcie: doładowanie SMS]

Aby wysłać wiadomość sms należy zdefiniować nadawcę sms wybierając z dostępnych, a następnie wprowadzić treść wiadomości. Warto tutaj pamiętać, że treść powinna zostać wpisana bądź wklejona z notatnika – nie mogą w niej zostać użyte znaki narodowe (ą, ę, ż, ź etc. )

W treści można także zastosować personalizację, umieszczając np. kod rabatowy. W tym celu z ramki Personalizacja znajdującej się z prawej strony klikamy odpowiednią cechę.

[zdjęcie: treść wiadomości]

System informuje nas także na bieżąco o tym ile pozostało znaków do wykorzystania w ramach jednej wiadomości sms. Jeśli wiadomość sms ma się składać z kilku części wybieramy opcję ‘zezwalaj na wysyłkę smsów wieloczęściowych’. Dzięki temu możemy wysłać do naszych odbiorców dłuższą wiadomość sms.
Gdy treść wiadomości została już wprowadzona, można sprawdzić czy nie zawiera ona błędu wysyłając sms testowy.
Po kliknięciu ‘wyślij’ jesteśmy informowani o koszcie realizacji tej wysyłki. Następnie wybieramy grupę odbiorców do których chcemy wysłać wiadomość.
Dla naszej wysyłki sms można również zdefiniować filtry proste bądź zaawansowane – SAREscript. Dzięki temu możemy zawęzić odbiorców na podstawie wartości wskazanej cechy lub uzależnić wysyłkę sms, od wyników wysyłki mailingowej (filtr zaawansowany).

Na koniec definiujemy termin wysyłki, wybierając z dostępnych:

  • natychmiast – wysyłka zostanie zrealizowana natychmiast;
  • natychmiast w tle – wysyłka zostanie zrealizowana w ciągu 60 sekund, po zaplanowaniu można wylogować się z systemu;
  • dziś o godzinie – wysyłka zostanie zrealizowana o wskazanej godzinie;
  • inny termin – wysyłka zostanie zrealizowana w zaplanowanym terminie.

 

Bramka SMS

W celu realizacji pojedynczej wysyłki należy przejść do menu SMS -> Bramka sms. Wiadomość jest możliwa do wysłania, gdy na koncie sms znajdują się środki umożliwiające jej realizację.

Aby wysłać wiadomość sms należy zdefiniować nadawcę sms wybierając z dostępnych, a następnie wprowadzić treść wiadomości. Warto tutaj pamiętać, że treść powinna zostać wpisana bądź wklejona z notatnika – nie mogą w niej zostać użyte znaki narodowe.
System informuje nas także na bieżąco o tym ile pozostało znaków do wykorzystania w ramach jednej wiadomości SMS. Jeśli nasz SMS ma się składać z kilku części wybieramy opcję ‘zezwalaj na wysyłkę smsów wieloczęściowych’. Dzięki temu możemy wysłać dłuższą wiadomość sms.

Aby zrealizować wysyłkę wpisujemy numer odbiorcy w polu: Numer telefonu odbiorcy oraz klikamy przycisk ‘wyślij’.Jak możemy Ci pomóc?