Integracja z Facebookiem

Zintegruj swój SAREsystem z zewnętrznym oprogramowaniem do Social Media, w tym niezwykle popularnym Facebookiem. W wyniku czego będziesz mógł prowadzić komunikację wielokanałową ze swoim klientem.

Podstawowe informacje

Dzięki integracji z Facebookiem możliwa jest automatyczna publikacja formularza subskrypcji na fanpage’u. Dla użytkowników systemu została także udostępniona opcja zamieszczania wysyłanych newsletterów na profilu – co sprawia, że realizowana kampania ma jeszcze większy zasięg. Aby uruchomić integrację, wymagane są uprawnienia administratora fanpage’a na Facebooku oraz wystarczająca ilość like’ów.

Uruchomienie aplikacji – wyrażenie zgody

Pierwszym krokiem jest uruchomienie aplikacji. Aby tego dokonać, należy przejść do sekcji „integracje” w dziale „Preferencje” na SAREsystem. Obok nazwy kolejnych systemów, pojawia się informacja o aktywności integracji. Kliknięcie nazwę systemu lub platformy powoduje rozwinięcie narzędzia.

 

Integrację rozpocząć należy od wyrażenia zgody na publikowanie maili/newsletterów oraz formularza na fanpage’u. Po kliknięciu przycisk „Zgadzam się” uruchamia się strona logowania do Facebooka (jeżeli w pamięci przeglądarki nie jest zalogowany żaden użytkownik).

 

Jeśli nie jesteś zalogowany wpisz swoje hasło i login do Facebooka.

 

lub jeśli jesteś zalogowany, wybierz, kontynuuj jako. Jeżeli chcesz zalogować się na inne konto, użyj drugiej opcji.

 

 

Jeżeli proces logowania przebiegł pomyślnie, system SARE wyświetli listę profili facebook’owych przypisanych dla danego użytkownika. Przy założeniu, że administratorzy byli już zalogowani do Facebooka i przeglądarka zapamiętała sesję, od razu wyświetlą się pola do wyboru profili. Powinny pojawić się wówczas co najmniej dwa profile: pierwszy to profil użytkownika, natomiast kolejne profile to administrowane fanpage. Zaznaczając odpowiednie checkboxy, wybieramy, do którego profilu przypisać system SARE.

 

 

Pozostawiamy wskazane checboxy zaznaczone na TAK, ponieważ bez nich integracja może nie działać prawidłowo. Klikamy w Gotowe.

 

Jeśli wszystko przebiegło prawidłowo, pojawi się poniższy komunikat potwierdzający.

Publikacja formularza zapisu

Po wyborze profili należy kliknąć przycisk „zapisz” w SAREsys.

 

Spowoduje to wyświetlenie generatora formularza, który umieści się na Facebooku. Kolejnym krokiem jest zdefiniowanie następujących parametrów:

  • Profil – fanpage, na którym formularz zostanie opublikowany.

  • Nazwa zakładki – nazwa, pod jaką pojawi się formularz na Facebooku.

  • Pobieraj dane użytkowników z Facebooka – po zaznaczeniu tego pola pobrane zostaną informacje o osobie, która zapisze się do bazy w SARE

  • Grupa – grupa w systemie SARE, do której zapisany zostanie adres.

  • Interfejs – interfejs, według którego obsługiwany będzie proces zapisu (komunikaty subskrypcji)

  • Zapisz imię w – wybór cechy, do której zapisane zostanie imię subskrybenta.

Dodaj datę urodzenia – po zaznaczeniu pola pojawi się dodatkowe pytanie „Zapisz datę w”, gdzie należy wskazać cechę, w której zapisana zostanie data urodzenia odbiorcy.

 

Po ustaleniu szczegółów działania formularza należy kliknąć przycisk „wstaw”. W tym momencie na fanpage’u pojawia się pole formularza zapisu.

Publikacja newsów

Integracja z Facebookiem pozwala również na publikowanie wysłanych wiadomości na tablicy. Aby tego dokonać, należy w 3. kroku wysyłania, w sekcji „Serwisy społecznościowe – publikacja newslettera”, zaznaczyć pole „Facebook”. Wybór tej opcji powoduje rozwinięcie pola, gdzie określić trzeba treść komunikatu, który pojawi się na tablicy oraz profil, na którym newsletter zostanie opublikowany. Wiadomość pojawi się na Facebooku w momencie zrealizowania wysyłki.

 

Problemy pojawiające się podczas integracji

Podczas integracji SARE z Facebookiem mogą pojawić się kłopotliwe sytuacje. Jedną z nich jest próba integracji przez osobę, która nie jest administratorem żadnego fanpage’u. Pojawia się wtedy komunikat informujący, iż użytkownik nie jest administratorem.Jak możemy Ci pomóc?